08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Eğitimci ve yazar Alişan Kapaklıkaya liseli...

Eğitimci ve yazar Alişan Kapaklıkaya liseli gençlerle buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Kasım 2022 Salı - 13:41Güncelleme: 29 Kasım 2022 Salı - 13:42
Eğitimci ve yazar Alişan Kapaklıkaya liseli gençlerle buluştu

Eğitimci ve yazar Alişan Kapaklıkaya, Genç Denizli Sohbetleri projesi kapsamında düzenlenen konferansta liseli öğrencilerle bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ödüllü projesi “Genç Denizli” kapsamında kişisel gelişimci, eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya’yı gençlere buluşturdu. Genç Denizli Sohbetleri kapsamında 28 lisenin öğrencileriyle bir araya gelecek Kapaklıkaya, etkinliğin ilk gününde Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pınar Baha Anadolu Lisesi, Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi ve Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi’ne gitti.

Konferansa programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Kapaklıkaya, Mevlana’nın “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir” sözünü hatırlatarak, 3 bölüm halindeki yaklaşık 1 saat süren sunumunu yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin ve Zolan’ın kendisine çok güzel ev sahipliği yaptığını anlatarak teşekkür eden Kapaklıkaya, hoş sohbeti ve esprileriyle salonu kırıp geçirdi.

Haberin DevamıReklam

“SİZLER BİZİN GELECEĞİMİZSİNİZ”

Konferansta konuşan Zolan, Kapaklıkaya’nın kişisel gelişim konusunda çok değerli bilgiler paylaştığını dile getirdi. Kapaklıkaya’yı ağırlamaktan mutlu olduklarını kaydeden Zolan, gençlerin bilgi, beceri ve donanımlarını artırmak için gayret ettiklerini söyledi. Zolan, “Sizlerle sohbet edecek, ufkunuzu açacak, sizlerin daha donanımlı hale gelmenize, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak Alişan Kapaklıkaya hocamızı Denizlimize davet ettik. Faydalı olur diye düşündük, inşallah keyifli vakit geçirirsiniz. Bir hafta boyunca Alişan Kapaklıkaya hocamız sizlerle buluşacak. Çünkü siz bizim geleceğimizsiniz, sizler bizim gözbebeğimsiniz. Gençlerimize katkı sağlamak, işlerini kolaylaştırmak için yürüyüşümüze devam edeceğiz” dedi.

Programın sonunda Zolan, okullara Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları ile farklı yayınlardan oluşan kitap setleri hediye etti.