09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Eğitim İçin El Ele’de ilk ders...

Eğitim İçin El Ele’de ilk ders zilini Zolan çaldı

Haber Merkezi - 7 Kasım 2022 Pazartesi - 13:30 Eğitim İçin El Ele’de ilk ders zilini Zolan çaldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 14 yıl önce hayata geçirilen “Eğitim İçin El Ele” projesinde yeni eğitim öğretim dönemi, Başkan Osman Zolan’ın çaldığı ders ziliyle başladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisinin hayata geçirdiği Eğitim İçin El Ele projesinde yeni eğitim öğretim dönemi törenle başladı. Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, gönüllü eğitmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

“5 BİN 658 ÖĞRENCİ FAYDALANDI”

Eğitim İçin El Ele Proje Koordinatörü Gülsen Eltutan, projenin 15 yıl boyunca binlerce öğrenci ve gönüllü eğitmene ev sahipliği yaptığını ifade ederek bugüne dek 5 bin 658 öğrencinin faydalandığını, bin 375 öğrencinin ise üniversitelerin çeşitli bölümlerini kazandığını belirtti. Gençlik Meclisi Genel Sekreteri Hilal Öztürk ise konuşmasında Zolan’a teşekkür etti.

“EĞİTİM, GELECEK İÇİN ÖNEMLİDİR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek, “15 yıl önce başlayan projemiz hiç kesintiye uğramadan bugüne ulaştı. Eğitim, toplum ve gelecek için çok önemlidir. Gençlerimize arzu edilen eğitimi verebilmek daha da özeldir. Gençlerin geleceğimiz olduğunu unutmuyoruz. Sizler bizim en değerlimizsiniz. Sizleri geleceğe hazırlamak, donanımlı hale getirmek ve gönlünüzdeki hedeflere ulaşabilmenizi sağlamak amacıyla destek olmak için bu proje başlatıldı. Projenin güzelliğine güzellik katan husus burada eğitim veren eğitmenlerimizin gönüllü olmasıdır. Kendilerine ayıracakları boş zamanları eğitim için ayıran öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

“GENÇLİK GÖZBEBEĞİMİZ”

Eğitim için her türlü fedakarlığı yaptıklarını kaydeden Zolan, “İnşallah gönlünüzden geçen hedefe ulaşacaksınız. Siz gayret edin, çalışın. Hiçbir emek boşa gitmez. Burada bir aile ortamında eğitim verme projemiz inşallah devam edecek. Katkılarından dolayı Gençlik Meclisimize teşekkür ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim için her türlü fedakarlığı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Gençlik bizim gözbebeğimiz, geleceğimiz. Sizlerle bu şehir, bu ülke daha güzel olacak, daha da güçlenerek yoluna devam edecek. Allah’ım yolunuzu açık etsin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Zolan, yeni eğitim öğretim döneminin ilk ders zilini çaldı.

EĞİTİM İÇİN EL ELE

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisitarafından yürütülen Eğitim İçin El Ele,2008-2009 eğitim öğretim yılında hayata geçirildi. Lise son sınıf ve lise mezunu olmak üzereüniversite sınavına hazırlananlara ücretsiz eğitim verilen projede, üniversite son sınıf öğrencileri gönüllüeğitmenler olarak yer alıyor. Denizli Büyükşehir BelediyesiAtalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde verilen eğitimlerde kullanılan kitap ve deneme sınav setleri deDenizli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.