Eğitim İçin El Ele’de ilk ders zili – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Eğitim İçin El Ele’de ilk ders...

Eğitim İçin El Ele’de ilk ders zili

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Kasım 2023 Cumartesi - 13:41Güncelleme: 4 Kasım 2023 Cumartesi - 13:41
Eğitim İçin El Ele’de ilk ders zili

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen “Eğitim İçin El Ele” projesinde yeni eğitim-öğretim dönemi, ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince 16 yıl önce hayata geçirilen Eğitim İçin El Ele projesinde yeni eğitim öğretim dönemi törenle başladı. Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, gönüllü eğitmenler ve öğrenciler katıldı.

“5 BİN 833 ÖĞRENCİ YARARLANDI”

Eğitim İçin El Ele Proje Koordinatörü Cansu Şaşmaz, projeden bugüne kadar 5 bin 833 öğrencinin faydalandığını, bin 495 öğrencinin hayallerine kavuşarak üniversite öğrencisi olmaya hak kazandığını ifade etti. Yeni eğitim sezonunda ise 213 öğrencinin kayıt yaptırarak sınava hazırlanmaya başladığını kaydeden Şaşmaz, Zolan’a teşekkür etti.

GÖNÜLLÜ EĞİTMENLERE TEŞEKKÜR

Haberin DevamıReklam
Yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyen Zolan, gençlere yönelik kültür, sanat, spor ve eğitimde en üst seviyeye çıkmaları adına destek sağladıklarını söyledi. Zolan, “Birçok gencimizin bu desteklerle ülkemize, şehrimize hizmet verir hale geldiğini ve mutlu olduğunu şahitlik ediyoruz. Sizler alacağınız eğitimle üniversite sınavına hazırlanacaksınız. Dayanışma ve yardımlaşma ile kendilerine ayıracakları zamanı sizlere aktaran gönüllü eğitmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allahım gönlünüzdeki nasip etsin” dedi.

İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Geçen yıl üniversite sınavlarına giriş ücretlerini karşıladıklarını anımsatan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Siz o sınav ücretini de bu sene de yatıracaksınız ama yatırdıktan sonra makbuzu bizlere aktardığınızda sınav ücretini sizlere iade edeceğiz. Sizlere her yönden destek olmaya, karınca kararınca eğitiminize katkı sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum. Yarınınız, bugünden daha güzel olsun. Burada alacağınız eğitim size, değer, güzellik katacaktır. Yeni eğitim-öğretim yılınız hayırlı ve uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından Zolan ile Şaşmaz, yeni eğitim öğretim döneminin ilk ders zilini çaldı.