20.01.2021, Çarşamba
-5 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

Eğitim İçin El Ele Projesi’nde kayıtlar başladı

Haber Merkezi - 2 Eylül 2019 Pazartesi - 10:53 Eğitim İçin El Ele Projesi’nde kayıtlar başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 12 yıl önce başlatılan, üniversite sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik ücretsiz kursların verildiği Eğitim İçin El Ele projesinde 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi kayıtları başladı.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 2008 yılından itibaren yürütülmeye başlayan Eğitim İçin El Ele Projesi, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi kayıtları başladı. Denizli’de üniversite sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilere Pamukkale Üniversitesinin (PAÜ) çeşitli fakültelerinde okuyan gönüllü eğitmenler tarafından ücretsiz kurs verilerek yürütülen projede  12. yıla girildi.Proje kapsamında verilen eğitimlerden bugüne kadar 5 bin 218 kişinin faydalandığı açıklandı.

İLK DERS ZİLİ 5 EKİM’DE

Kayıt işlemlerinin 25 Eylül  tarihine kadar süreceği, Çaybaşı Caddesi Değirmenönü Camii altında bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’ne yapılacağı belirtildi. Ücretsiz kaydı yapılan öğrencilere kitap, eğitim, seminer ve farklı çalışmalarda yer alma imkanı sağlanacağı açıklandı. Kayıtlar için öğrencinin velisi ile birlikte Kent Konseyi’ne başvurmasının zorunlu olduğu ifade edilirken, ilk ders zilinin ise 5 Ekim  Cumartesi günü çalacağı kaydedildi.

BÜYÜKŞEHİR EĞİTİMİN VE EĞİTİMCİNİN YANINDA

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak sürdürülen projelerinin her geçen yıl daha fazla gence ulaştığını söyledi. Projenin yeni dönem müracaatlarının başladığını kaydeden Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimin ve eğitimcinin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim dönemi hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.