08.12.2022, Perşembe
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Eğitim İçin El Ele projesinde 14....

Eğitim İçin El Ele projesinde 14. dönem tamamlandı

Haber Merkezi - 9 Haziran 2022 Perşembe - 16:03 Eğitim İçin El Ele projesinde 14. dönem tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisinin 2008 yılında başlattığı Eğitim İçin El Ele projesinin 14. Dönemi tamamlandı.

A- A+

Eğitim İçin El Ele projesinde 14’ncü dönemin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen kapanış programı Servergazi Mesireliği’nde gerçekleştirildi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden ve gönüllü eğitmenler katıldı.

Proje kapsamında 14 yıl içerisinde 5 bin 500 gencin eğitimlerden yararlandığını kaydeden Eğitim İçin El Ele Projesi Koordinatörü Gülsen Eltutan, lise son sınıf öğrencileri ile lise mezunlarının katıldığı kurslardan bugüne kadar 5 bin 500 kişinin yararlandığını söyledi.

“Eğitim için atılan iyilik tohumları, sizlere de güzellikler sunacaktır” diyen Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Eğitim için El Ele projesi ile hayallerine kavuşmak isteyen gençlere 14 yıldır kesintisiz bir şekilde ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Değirmenci, şöyle devam etti:

Haberin DevamıReklam

“2008 yılında başlayan bu güzel yolculuk sizlerle beraber devam ediyor. İstiyoruz ki, dünya döndükçe eğitim için el ele olmaya, gençlerimize ışık olmaya devam edelim. Gençlerimize umut olduğunuz için iyi ki varsınız diyorum ve hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir insanın hayatına dokunabiliyorsanız o zaman daha huzurlu ve mutlu oluyorsunuz. Biz insanları diğer canlılardan ayırt eden en büyük özellik de budur. Sizde bunun en güzel örneğini sergilediniz ve 1 yıl boyunca sizden bir şeyler öğrenme gayreti içerisinde olan gençlerimize rol model oldunuz. Emekleriniz için teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, gönüllü eğitmenlere teşekkür belgelerini verdi.