13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık için bir...

Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık için bir dizi etkinlik düzenlenecek

Haber Merkezi - 2 Aralık 2021 Perşembe - 15:09 Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık için bir dizi etkinlik düzenlenecek

Denizli'de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik ve program düzenlenecek.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Valiliği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve toplumsal farkındalığın artırılması adına etkinlikler düzenleyecek.

3 Aralık Cuma günü saat 16.00’da Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunacağı törende engelliler adına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından basın açıklaması yapılacak. Saat 16.30’da ise farkındalık yaratmak için “Engelsiz bir dünya” sloganı ile güvercin uçurtma etkinliği düzenlenecek. Daha sonra katılımcılar Denizli Valiliği önünden 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar sürecek kortej gerçekleştirecek.

Haberin DevamıReklam

PERFORMANS SERGİLEYECEKLER

Kortejin ardından saat 17.00’de 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda özel okul öğrencileri ve sivil toplum kuruluşları performanslarını sergileyecek. 17.30’da ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin özel gereksinimli bireylere hizmet veren sivil toplum kuruluşlarında görev almış üye ve gönüllülere şükran belgesi verileceği kaydedildi.

Öte yandan saat 14.00-15.00 arasında da Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampüte Futbol müsabakası yapılacağı belirtildi.