25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Duayen isimler Ağaçlar Ayakta Ölür oyununu...

Duayen isimler Ağaçlar Ayakta Ölür oyununu Denizlililer için sahneledi

Haber Merkezi - 9 Nisan 2022 Cumartesi - 12:14 Duayen isimler Ağaçlar Ayakta Ölür oyununu Denizlililer için sahneledi

Tiyatronun usta isimleri Nevra Serezli ve Gökhan Mete, Ağaçlar Ayakta Ölür oyunuyla Denizlili sanatseverlerle buluştu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, başta Nevra Serezli olmak üzere tüm sanatçıların performansından övgüyle bahsederek teşekkür etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ramazanın ayına özel hazırladığı programlar kapsamında tiyatronun duayen isimleri Nevra Serezli ve Gökhan Mete’nin de içinde bulunduğu Tiyatro Kare, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeAğaçlar Ayakta Ölür oyununu sahneledi. Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedisi Ağaçlar Ayakta Ölür adlı oyunda Nevra Serezli, yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü oynadı.

ZOLAN’DAN SANATÇILARA TEŞEKKÜR

Oyunun ardından sahneye davet edilen Zolan burada yaptığı konuşmada ramazan programları kapsamında Tiyatro Kare’yi ağırladıklarını belirterek usta sanatçı Nevra Serezli başta olmak üzere sanatçıların performansından övgüyle bahsetti. Güzel ve çok kaliteli bir oyun sergilendiğini, izlemekten büyük keyif duyduklarını kaydeden Zolan, başta Türkiye’nin gururu Nevra Serezli olmak üzere tüm sanatçılara teşekkür etti. Sanatçı Nevra Serezli de yoğun ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi . Sanatçı Gökhan Mete’nin Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni kastederek, “Bu salon, bu bina, düşünenler, emek verenler ve yapanlar, ellerinden öperim” sözleri ise büyük alkış topladı.

HAFTA SONUNDA ORHAN HAKALMAZ VE AHMET YENİLMEZ SAHNEDE

Ramazan ayı etkinlikleri kapsmaında 9 Nisan Cumartesi günü saat 21.30’da Orhan Hakalmaz Türk Halk Müziği konseri ile 10 Nisan Pazar günü saat 21.30’da da Ahmet Yenilmez II. Abdülhamit Han adlı tiyatro oyunu ile sahne alacak.

Etkinliklerin detayına https://www2.denizli.bel.tr/userfiles/image/site/Ramazan-Etkinlik-Programi-2022.pdf adresinden ulaşılabiliyor.