27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Doğal gazdan kazı parası alınmayacak

Doğal gazdan kazı parası alınmayacak

Haber Merkezi - 19 Nisan 2017 Çarşamba - 12:21 Doğal gazdan kazı parası alınmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 ilçeye verdiği doğal gaz müjdesinin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Söz konusu yatırımın hızlanması için ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten Başkan Osman Zolan, doğalgazın ilçelere getirilmesi için yapılan kazılardan “kazı parası” alınmayacağını açıkladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı toplantısının 2. birleşimi yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında toplanan meclis, gündemin 3. maddesinde yer alan kent merkezi dışındaki 4 ilçeye doğal gaz getirilmesi konusunu görüştü.

Geçen ay toplu açılış töreni için Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tavas, Serinhisar, Acıpayam ve Sarayköy’e doğal gaz müjdesini vermesinin ardından başlatılan çalışmalar kapsamında gündeme alınan madde jet hızıyla meclisten geçti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, doğal gaz hatlarının hemen hemen şehir merkezindeki yapıların tamamının önünden geçtiğini belirterek, artık ilçelerin doğal gaz talep etmeye başladığını, bunun ilk etabında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli’de katıldığı toplu açılış töreni sırasında bunun müjdesini ve talimatını verdiğini söyledi.

“BİR AN ÖNCE DOĞALGAZA KAVUŞTURMUŞ OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatının ardından Tavas, Serinhisar, Acıpayam ve Sarayköy’e doğal gaz bağlantılarının yapılması konusunda EPDK’nın da hızla harekete geçerek faaliyetlerine başladığını ifade eden Başkan Zolan, şöyle konuştu:

Haberin DevamıReklam

“Doğal gazın getirilmesi noktasında belediye olarak yol kazım ücreti alıyorduk. Söz konusu 4 ilçemizde o ücreti almama ve kazılan yerlerinde iş bittikten sonra üst yapısını yapma noktasında bir kararımız olsun istedik. Bu işe destek olmak ve hızlandırmak istiyoruz. Böylece bu bölgelerimizi de bir an önce doğalgaza kavuşturmuş olacağız.”

“YATIRIM BU YIL PAS GEÇİLİRSE 8 YIL DAHA ÖTELENEBİLİR”

Amaçlarının bir an önce vatandaşlara hizmet verilmesi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Bu yatırımların hemen başlanması ve hızlanması noktasında ivme kazandırmasını istiyorsak bunu yapmak zorundayız. Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat kesin yapılması gereken bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Denizli’ye gelişinde 4 ilçemiz için verdiği doğal gaz talimatı bile çok büyük bir kazançtır” diye konuştu.

DEVECİOĞLU’NDAN TALEP

Bu arada, kararın görüşülmesi sırasında Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nun, “Honaz doğal gaza kavuştu, Allah razı olsun. Ancak çok az bir bölüm daha kaldı. Honaz’ı da bu madde kapsamına alırsak ilgili şirket daha hızlı hareket edecektir. Bu konuda halkımızın yoğun bir talebi var” önerisini yerinde bulunarak, ilgili maddeye Honaz’ın da dahil edilmesini istedi.