05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Devlet eski Bakanı Tüzmen’den efe kıyafetiyle...

Devlet eski Bakanı Tüzmen’den efe kıyafetiyle zeybek gösterisi

Haber Merkezi - 12 Nisan 2021 Pazartesi - 10:06 Devlet eski Bakanı Tüzmen’den efe kıyafetiyle zeybek gösterisi

Global TV’deki “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimi için Denizli’ye gelen Devlet eski Bakanı Kürşad Tüzmen efe kıyafeti giyerek zeybek oynadı.

A- A+

AK Parti’nin 59. ve 60. Hükümetlerinde Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Kürşad Tüzmen, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın davetlisi olarak Denizli’ye geldi. Global TV’de yayınlanan “Kürşat Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimleri için Denizli’ye gelen Tüzmen’i 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan cam horoz heykeli önünde Zolan karşıladı. Zolan, 7 bin parça camdan yapılan kentin simgesi horoz heykelini anlattı. İkili daha sonra Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Zolan Devlet eski Bakanı Tüzmen’e tesisi gezdirerek bilgi verdi. 

Haberin DevamıReklam

“MUHTEŞEM BİR TESİS”

 Tüzmen, buradaki 2 bin kişilik Özay Gönlüm Salonu’nda efe kıyafeti giyerek Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ile zeybek oynadı. Zolan’ın da eşlik ettiği küçük gösteri renkli görüntülere sahne oldu. Denizli’nin değerlerinin tanıtılmasının önemli olduğunu belirten Zolan, Tüzmen’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, tecrübeli siyasetçinin halk oyununu başarılı bir şekilde oynadığını söyledi. Tüzmen ise Denizli’nin doğal ve tarihi güzellikleri ile çok güzel bir şehir olduğunu kaydederek, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin muhteşem bir tesis olduğunu söyledi, başarılı proje için Zolan’ı tebrik etti.

Program çekimlerinin 2 gün süreceği belirtildi.