07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DESKİ, muhtarları altyapı yatırımlarıyla ilgili bilgilendirdi

DESKİ, muhtarları altyapı yatırımlarıyla ilgili bilgilendirdi

Haber Merkezi - 11 Şubat 2022 Cuma - 10:16 DESKİ, muhtarları altyapı yatırımlarıyla ilgili bilgilendirdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) tarafından gerçekleştirilecek altyapı yatırımlarıyla ilgili muhtarlar bilgilendirildi.

A- A+

DESKİ Genel Müdürlüğünce, Sürdürülebilir Şehirler Projesi Çevresel ve Sosyal Yönetim Planı Halkın Katılımı Toplantısı düzenlendi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ Genel Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Buldaş, DESKİ daire başkanları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda, DESKİ’nin Merkezefendi ilçesinin Mehmet Akif Ersoy, Acıpayam’ın Yeşilyuva ve Akalan, Bekilli’nin Kutlubey, Bükrüce, Deşdemir ve Gömce, Çal’ın Akkent ve Hançalar, Tavas’ın Nikfer ve Sarıabat mahallelerinde yapmayı planladığı içme suyu iletim hattı ve içme suyu şebekeleri inşaatı ile içme suyu deposu hakkında bilgi verildi.

 

“ALTYAPI BİR ŞEHRİN OLMAZSA OLMAZIDIR”

Toplantıda konuşan Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan, bir yerleşim yerinde yapılması gereken öncelikli işin altyapı yatırımları olduğunu vurguladı. Zolan, “Altyapı yoksa üste ne yapsanız anlamı yoktur, faydası da yoktur. Altyapısı olmayan yer anlık güzelleşmiş gibi gözükür ama geçici güzelleştirmenin ortadan kaybolduğunu veya hayatımıza herhangi bir katkısının olmadığını görürüz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Küresel ısınma ile birlikte susuzluğun çok daha önemli olduğunun görüldüğüne dikkat çeken Zolan, “İyi ki altyapıyı yapmışız. İyi ki içme suyu hatlarımızı değiştirmişiz. Altyapı yatırımlarını yapmamış olsaydık bugün şehir merkezi susuzdu. Bir gün su verir, iki gün su veremezdik. Böyle bir şehirde yaşamak zorunda kalırdık. Büyükşehir ile şehir merkezindeki yatırımlara devam ettik. Bunlara ilave olarak ilçe merkezlerimizde de ihtiyaç duyulan yerlerde altyapı, üst yapı çalışmamızı sürdürdük” diye konuştu.

“SİZLERLE BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

“2014’ten bugüne kadar içme suyu kanalizasyon yağmur suyu hatlarını topladığımızda 7 bin kilometreyi geçtik. 7 bin kilometre demek Denizli’den Çin Seddi’ni geçen altyapı hattı yapmak demektir” diyen Zolan, sözlerine şunları ilave etti:

“Büyükşehir DESKİ olarak bunu yaptık. Bunu boş bir alanda yapmadık, insanlarımızın yaşadığı yerde yaptık. Bu çalışan motoru tamir etmek gibi zor bir işti, çok şükür başardık. Ama bunu tek başımıza yapmadık. Altyapı cesaret, sabır ve destek ister. Biz cesaret ettik, vatandaşlarımız sabretti, destek oldu, birlikte başardık çok şükür. Bahsettiğimiz mahallelerimizde inşallah inşaatlarımızı tamamlayıp bitireceğiz. Milletimizin emanetine sahip çıkabilmek adına boyayla kınayla değil köklü işlerimizi çözmek durumundayız. İnşallah sizlerle birlikte bu işi başaracağız.”

Bu arada, DESKİ İçme Suyu ve Kanalizasyon Dairesi Başkanı Ufuk Yarar, altyapı yatırımlarıyla ilgili bir sunum yaptı.