Depreme karşı farkındalığa davet – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Depreme karşı farkındalığa davet

Depreme karşı farkındalığa davet

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Mart 2024 Perşembe - 14:39Güncelleme: 7 Mart 2024 Perşembe - 15:23
Depreme karşı farkındalığa davet

AFAD, Büyükşehir İtfaiye ve sivil toplum kuruluşları, Deprem Haftası sebebiyle düzenlenen programda modern araç, ekipman ve teçhizatlarını sergileyerek Denizlilileri depreme karşı farkındalığa davet etti.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yer alan stantlarda vatandaşlara depremlere karşı alınması gereken konular ile ilgili bilgilendirme yapıldı, eğitici broşürler dağıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da ilgili kurumların stantlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Zolan’a Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı, Afet İşleri Dairesi Başkanı Ufuk Tarakçıoğlu, personeli ve beraberindekiler eşlik etti.

Zolan, burada yaptığı açıklamada, canlarını ortaya koyarak milletin imdadına koşan tüm kuruluşlara teşekkür etti. Zolan, “AFAD, Büyükşehir İtfaiyemiz, Afet İşleri Daire Başkanlığımız ve Denizli’mizdeki sivil toplum kuruluşlarının deprem haftası özelinde açmış oldukları stantları ziyaret ettik. Büyükşehir Belediyesi olarak afet riskine karşı bilinçli ve hazırlıklı bir toplum olmak adına her zamankinden daha fazla çalışacağız. Önceliğimiz dirençli şehir Denizli” ifadelerini kullandı.