02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’ye Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi...

Denizli’ye Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi yapılacak

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2022 Pazartesi - 14:19 Denizli’ye Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin birçok ihtiyacını karşılayacak Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi yaptıracak. Gençlik ve Spor Bakanlığının da destek vereceği tesis 200 milyon liraya mal olacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin pek çok ihtiyacına yanıt verecek Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’ni lansman programı ile duyurdu. Bir otelde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın, Seval Gebeş, Serhat Akbulut, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, engelli bireyler, aileleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

ENGELLİLER MECLİSİNDEN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Programın açılışında konuşan Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Zolan’a teşekkür etti. Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi konusunu dile getirdiklerinde Zolan’ın “Gençlik ve Spor Bakanımız gelecek, konuyu onunla birlikte görüşelim ve ondan sonra yolumuza yürümeye devam edelim” dediğini, görüşmenin ardından desteğin geldiğini söyledi.

ZOLAN: ENGEL VE SIKINTILARI ÇÖZMEK BİRİNCİ VAZİFEMİZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, her bireyin birer engelli adayı olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, Denizli’de yaşayan engelli vatandaşların önlerindeki tüm engelleri kaldırmak için gayret ettiklerini belirtti. Zolan, şöyle devam etti:

“Sizin derdiniz, bizim derdimiz, sizin evlatlarınız bizim evlatlarımızdır. Önünüzdeki engelleri kaldırmak, çocuklarımıza, engelli bireylerimize daha rahat bir hayat sağlayabilmek, ihtiyaçlarını giderebilmek, eğitimlerini sağlayabilmek çok kıymetlidir. Ben gerçekten sizlere çok teşekkür ediyorum. Eli öpülesi anneler, Allah’ım sizlere güç kuvvet versin. Allah’ın takdiri böyle, hepimiz bir engelli adayıyız. Yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Bu bir eksiklik, küsur değil Allah’ımın bir lütfu, bir imtihanıdır. Allah’ım sizlere kolaylık versin. Bu şehrin belediye başkanı olarak sizlerin önündeki engel ve sıkıntıları çözmek bizim birinci vazifemizdir.”

200 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Denizli’ye Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi kazandırmak için gerekli çalışmalar yapıldığını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun Denizli ziyareti sırasında konuyu kendisine aktardıklarını ve olumlu yanıt aldıklarını söyleyen Zolan, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Gençlik ve Spor Bakanımız, bu projeye 75 milyon liralık katkı sağladığını söyledi. O desteğin üzerine biz çalışmalarımızı hızlandırdık. Projemiz çok özel ve güzel bir proje. Şu müjdeyi de vereyim projesi yapıldığı gibi yapım ihalesi de yapılmış durumda. Bugünkü toplantımız sadece projeyi göstermek, lansman yapmak değil. Biz bu projeyi tamamladık, finansmanımızı sağladık, bir kısmını Gençlik ve Spor Bakanlığımız sağladı. Projemiz 200 milyon liraya mal olacak. İhalesi inceleniyor bir sıkıntı olmazsa Eylül’ün sonunda, Ekim’in başında kazmayı vururuz inşallah hep beraber.”

“ŞAMPİYONLARIMIZ VAR”

Tesiste havuzlar, spor salonları, toplantı salonları, performans atölyeleri, konaklama ve benzeri birimlerin yer alacağını anlatan Zolan, “Sizler bizim için değerlisiniz. En kıymetlimizsiniz. Sizin için ne yapsak az. İnşallah bu proje ile bir nebze olsun size nefes oluruz. Çocuklarımızın orada güzel vakit geçirmelerini ve eğitimlerine katkı sağlarız. Fırsat ve imkan verildiğinde engelli kardeşlerimizin neler yapabildiğini görüyoruz. Denizlimizden engelli Avrupa Şampiyonu, dünyada derece alan, Türkiye şampiyonlukları olan kardeşlerimiz var. İmkan, değer verildiğinde o fırsat eşitliğini sağladığımızda böyle güzellikler ortaya çıkarıyor. Bu projemizle inşallah güzellikleri artıracağız, sizlere nefes olacağız” dedi.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’nin çok özel bir proje olduğunu, tamamlandığında sadece Denizli’de değil Türkiye’de ses getirecek bir tesisin hizmete sunulacağını kaydeden Zolan, sözlerine şunları ilave etti:

“Biz istiyoruz ki, bir an önce bu işi başlayıp tamamlayarak, hizmete alıp bu güzelliği Denizlimize kazandırmak istiyoruz. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bir ve beraber olarak problem ve sıkıntılarımızı bir bir çözerek Allah’ım yolumuzu daim eylesin. Emanete sahip çıkabilmek adına sizlere bu projeyi yapmak istedik. Denizlimiz engelliler konusunda inşallah Türkiye’de örnek bir il olacak.”

Bu arada, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni, Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi projesini tüm detaylarıyla aktaran bir sunum gerçekleştirdi.