15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Dördüncü Sanayi Sitesi Bozburun’a kurulacak

Dördüncü Sanayi Sitesi Bozburun’a kurulacak

Haber Merkezi - 11 Ocak 2022 Salı - 18:41 Dördüncü Sanayi Sitesi Bozburun’a kurulacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin küçük sanayi ihtiyacını karşılayacak yeni bir planlamanın yapıldığını, Bozburun’da kurulacak 4. Sanayi Sitesi için tapu devir işlemlerinin başlatıldığını bildirdi.

A- A+

Kentin küçük sanayi ihtiyacını karşılayacağı belirtilen 4. Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalarda yeni bir aşamaya geçildi. Bozburun Mahallesi’ndeki Ahmet Nazif Zorlu Sanayi Sitesi’nin yanında kurulması planlanan 4. Sanayi Sitesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca rezerv alanı ilan edilen alan üzerinde yükselecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesince yapılan planlamanın bakanlıkça onaylanmasının ardından, bölgede 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18. madde uygulaması da gerçekleştirildi. Bakanlığın 18.madde uygulamasını da onaylamasından sonra, arazinin Denizli Otomotivciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifine devriyle ilgili tapu işlemleri başlatıldı.

Bu çalışmayla ilgili açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bugüne kadar verdikleri tüm sözleri yerine getirdiklerini, yeni sanayi sitesi ile de bunun mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Göreve geldikleri ilk günden itibaren kente eser kazandırdıklarını kaydeden Zolan, “Yeni sanayi sitemiz tamamlandığında, esnafımızın uzun zamandan beri talep ettiği iş yeri ihtiyacı karşılanacak. Esnafımız daha sağlıklı, daha modern ve daha konforlu işyerlerinde vatandaşlarımıza hizmet etme imkanına sahip olacak” dedi.

4. Sanayi Sitesi ile Denizli’nin küçük sanayi ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamaya, şehrimize yeni eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Denizli’miz için ne yapsak azdır. Yeni Sanayi Sitesi’nin kurulmasında emek veren, katkı sağlayan başta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olmak üzere, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ile milletvekillerimiz Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni sanayi sitesi Denizli Tamirciler ve Tornacılar Odası üyesi esnaflarımıza ve şehrimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.