20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’nin kızlarından gümüş madalya

Denizli’nin kızlarından gümüş madalya

Haber Merkezi - 21 Ağustos 2021 Cumartesi - 19:02 Denizli’nin kızlarından gümüş madalya

Finlandiya’da düzenlenen 48. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda, Denizli Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı sporcuları Damla Su Türemen, Peri Koyuncu, Aslı Başak Pehlivan’dan oluşan Genç Kız Karate Kata Milli Takımı, ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

A- A+

Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’na Denizlili genç sporcular damga vurdu. Kata dalında Avrupa Şampiyonu olan Damla Su Türemen ile Peri Koyuncu ve Aslı Başak Pehlivan’dan oluşan Genç Kız Karate Kata Milli Takımı, yarı finali 25.4 puanla tamamlayarak finalde İtalya’nın rakibi oldu.-Akşam seansında altın madalya için tatamiye çıkan Denizlili sporcular, İtalya’ya kaybederek şampiyonayı gümüş madalya ile tamamladı.

Haberin DevamıReklam

Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı sporcularımız Damla Su Türemen, Peri Koyuncu, Aslı Başak Pehlivan ve antrenörümüz Muhammet Kaya’dan oluşan Karate Kata Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya almaya hak kazandı. Tebrikler kızlar, iyi ki varsınız” dedi.

Öte yandan, dün tatamiye çıkan Damla Su Türemen kategorisinde Avrupa Şampiyonu olarak göğsümüzü kabartmıştı.