28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Denizlililer bu fuara akın etti

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2017 Perşembe - 14:30 Denizlililer bu fuara akın etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen "Ürün ve El Sanatları Fuarı" sona erdi. Beş gün açık kalan fuarı onbinlerce Denizlili ziyaret etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen Ürün ve El Sanatları Fuarı, 4-9 Ağustos tarihleri arasında açık kaldı. Türkiye’deki 37 ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar ürettiği ürünlerin yer aldığı fuar onbinlerce Denizlili tarafından ziyaret edildi. Beş gün süren ve birbirinden farklı ürünleri uygun fiyata alma imkanına kavuşan Denizlililer, fuarın Denizli’de düzenlenmesinin memnuniyetini yaşadı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,”Bizim için önemli bir projeydi ve bu fuara ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadık” dedi.

Denizlililer bu fuara akın etti

TEŞEKKÜRLER DENİZLİ

Cezaevlerinin üretime katılmasının önemli olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Cezaevi ve işyurtlarında kalan hükümlü ve mahkumların üretim yapması ve ülke ekonomisine katkıda bulunmasını çok önemsiyoruz. Bu insanlarımızın üretmesi ve tekrar topluma kazandırılması ülkemiz açısından da oldukça önemli bir yer tutuyor. Ben Denizli’de bu fuarın yapılmasında emeği geçen katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de fuara gelerek, destek veren hemşehrilerimize ediyorum” diye konutu.