04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizlili Yüzücü Elfin Pehlivan, milli takım...

Denizlili Yüzücü Elfin Pehlivan, milli takım kampına çağrıldı

Haber Merkezi - 26 Ağustos 2022 Cuma - 14:08 Denizlili Yüzücü Elfin Pehlivan, milli takım kampına çağrıldı

Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya alarak Denizli’yi gururlandıran Büyükşehir Belediyesporlu Elfin Pehlivan, Gaziantep’te yapılacak milli takım kampına davet edildi.

A- A+

Türkiye Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyayla dikkatleri çeken Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımından Elfin Pehlivan, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 31 Ağustos-7 Eylül 2022 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek yüzme milli takım takip ve değerlendirme kampına çağrıldı.

Pehlivan, geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 200 metre serbest stil, 400 metre serbest stil, 50 metre kelebek stil ve 100 metre kelebek stilde Türkiye Şampiyonu olarak 4 altın madalya almıştı. Başarılı sporcu bu dereceleriyle 2024 Paris Paralimpik Olimpiyatları kadrosuna da girmeye hak kazanmıştı.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyespor çatısı altında faaliyet gösteren tüm sporcuların çeşitli organizasyonlarda elde ettiği başarılı sonuçlardan mutluluk duyduklarını belirtti.

Bu davetle milli takıma sporcu yetiştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Zolan, “Genç sporcularımızla gurur duyuyoruz. Bizim çocuklar başarıları ile göz kamaştırıyor. Sporcularımızın şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmeleri bizlere büyük gurur yaşatıyor. Emek veren ailelerimize, antrenörlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.