17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizlili sporculardan bronz madalya

Denizlili sporculardan bronz madalya

Haber Merkezi - 2 Mart 2020 Pazartesi - 12:19 Denizlili sporculardan bronz madalya

Antalya’da düzenlenen Uluslararası Ümitler Avrupa Judo Kupası’nda Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Ayşe Naz Özdemir ve Reyhan Oğuz, bronz madalyaya uzandı.

A- A+

Antalya’nın Kemer ilçesinde, 29 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Ümitler Avrupa Judo Kupası sona erdi. Nazım ve Natık Canca anısına yapılan organizasyona, 16 ülkeden 171’i kadın 515 sporcunun katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü Judo Takımı sporcuları Ayşe Su Özdemir bayanlar 40 kg klasmanında, Reyhan Oğuz ise bayanlar 52 kg klasmanında Avrupa 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı.   

BİR BAŞARIDA OKÇULUKTAN GELDİ

Öte yandan 27 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Samsun’da düzenlenen Ases Minikler Salon Kupası’nda Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcusu Halil Uz 9-10 yaş Klasik Yay Erkekler kategorisinde 92 sporcu arasında 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

ZOLAN’DAN TEBRİK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Antalya ve Samsun’da Denizli’yi ve Türkiye’yi temsil eden sporcuları kutlayarak, “Ay yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandıran sporcularımız Halil Uz, Ayşe Naz Özdemir ve Reyhan Oğuz’a yürek dolusu teşekkürlerimi iletiyorum. Denizlimiz örnek tesisleri ile başarılı sporcular yetiştirmeye devam edecek” dedi.