07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizlili sporcular yüzme şampiyonasından birincilikle döndü

Denizlili sporcular yüzme şampiyonasından birincilikle döndü

Haber Merkezi - 14 Şubat 2022 Pazartesi - 09:58 Denizlili sporcular yüzme şampiyonasından birincilikle döndü

Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası’na katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları İbrahim Burhan ve Emine Doğa Aktaş Türkiye Şampiyonu oldu.

A- A+

Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Açık Su Yüzme Şampiyonası düzenlendi. Şampiyonaya katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Burhan 1000 metre erkekler serbest stilde, Emine Doğa Aktaş ise 1000 metre kızlar serbest stilde Türkiye Şampiyonu oldu. Berkay Çağdaş Ülker ise 1000 metre erkekler serbest stilde Türkiye 6’ncısı oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları aldıkları başarılı derecelerle Açık Su Milli Takımı’na seçilmeye hak kazandı.

Haberin DevamıReklam

ZOLAN’DAN SPORCULARA TEBRİK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, aldıkları derecelerden ötürü sporcuları ve antrenörleri Çiğdem Ekmekçi ve Yusuf Başar’ı kutladı. Zolan, “Şehrimizin çocuklarıyla gurur duyuyoruz. Sporcularımızın başarısı inşallah devam eder, şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ederler. Bizler gençlerimize, geleceğimize destek olmayı, onların önünü açmayı sürdüreceğiz. Sporcularımız bir kez daha tebrik ediyor, ailelerimize, antrenörlerimize ve tüm idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.