27.11.2022, Pazar
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Makine ihracatçıları fuarda alıcılarla buluştu

Makine ihracatçıları fuarda alıcılarla buluştu

Haber Merkezi - 13 Ekim 2022 Perşembe - 13:46 Makine ihracatçıları fuarda alıcılarla buluştu

Denizlili makine ihracatçıları, DENİB’in organizasyonuyla yurt dışından gelen alıcı firmaların temsilcileriyle bir araya geldi.

A- A+

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Fashion Tech İzmir – Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı’nda stant oluşturarak; Bangladeş, Bosna-Hersek, İran, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Sırbistan ve Tunus’ta gelen alım heyetleri ile Denizlili makine ihracatçılarını bir araya getirdi.

DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, fuarla ilgili açıklamasında, denizli’den gerçekleştirilen makine ve aksamları ihracatının ilin toplam ihracatındaki payının yüzde 25 olduğuna, eylül ayında Denizli’nin makine ihracatının yüzde 30 artırarak 6 milyon dolara ulaştığını ve bu artışla pozitif ayrıştığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Makine sektörünün diğer sektörler için kaldıraç etkisi oluşturduğunu kaydeden Memişoğlu, “Bu açıdan değerlendirdiğimizde sektörün gelişimi hem imalat hem de ihracat noktasında ilimizi pozitif olarak etkiliyor. Sektörün ihracatçı yapısını güçlendirebilmek adına alım heyetlerini ve yurtdışı faaliyetleri çok önemsiyoruz. Bu etkinlik kapsamında, 9 ülkeden 100’ün üzerinde katılımcıyı İzmir’e davet ettik. İhracatçı firmalarımızla ikili iş görüşmeleri yapmalarına olanak sağladık” dedi.