21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Bir Dil Bir Kültür projesiyle yabancı...

Bir Dil Bir Kültür projesiyle yabancı dil öğrendiler

Haber Merkezi - 4 Eylül 2021 Cumartesi - 12:25 Bir Dil Bir Kültür projesiyle yabancı dil öğrendiler

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 'Bir Dil Bir Kültür' projesine katılan 80 genç, yabancı dil öğrendi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Genç AYSİAD ve uluslararası gençlik organizasyonu AIESEC Denizli Şubesi iş birliğinde düzenlenen ‘Bir Dil Bir Kültür’ projesinde İngilizce eğitimleri tamamlandı.

Eğitimi başarıyla tamamlayan gönüllü gençler için, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sertifika töreni düzenlendi. Yedi ayrı ülkeden bu proje için gelen 10 ayrı eğitmenin 4 ayrı seviyede İngilizce eğitimi verdiği programı başarı ile tamamlayan 80 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığı törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden ve gençler katıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, törende 9 Ağustos’ta başlayan eğitim süreci hakkında bilgi vererek, proje ortağı Genç AYSİAD ve uluslararası gençlik organizasyonu AIESEC Denizli Şubesine teşekkür etti. Birden, “Biz gençler olarak ne zaman bir şey istesek, her zaman bizi destekleyen, kapılarını sonuna kadar açan, ‘gençlere hep destek, tam destek’ diyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

ZOLAN: HER TÜRLÜ İMKANIMIZI GENÇLERE SEFERBER EDİYORUZ

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Bir Dil, Bir Kültür” projesine katılan gençleri kutlayarak, kendileri ile bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Zolan, “Kültürlerin buluşması, birbirini tanımak çok önemlidir. Tanınmadığı zaman karanlık gelir ve bilinmeyenle beraber olmak mümkün değildir. Faaliyetimiz amacına ulaştı. İstiyoruz ki gençler donanımlı olsun. Her yönüyle geleceğe hazırlansın, bizlerden daha başarılı ve mutlu olsun istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü imkanımızı gençlere seferber ediyoruz ” dedi.

“Gençlik üzerine birçok proje gerçekleştiriyoruz ama istiyoruz ki gençler kendi projelerini kendileri yapsınlar” diyen Zolan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldıkları Genç Dostu Şehir Ödülü hakkında da bilgi verdi. Zolan, sözlerine şunları ilave etti:

“Genç Dostu Denizli Ödülümüzü gençlerimizin yapmış olduğu proje ile aldık. Amacımız ödül almak değil, gençlerimize faydalı olmak, önünü açmak ve imkan sağlamaktır. Emek veren siz gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Gençlik Meclisi durmuyor, güçlü projeler gerçekleştiriyor. Biz de çok mutlu oluyoruz. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.”

Konuşmaların ardından kursiyerlere ve yurtdışından eğitime gelen 10 yabancı eğitmene sertifika ile teşekkür belgelerini verildi.