07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Tiyatro festivalinde perde ‘Bir Adam Yaratmak’...

Tiyatro festivalinde perde ‘Bir Adam Yaratmak’ oyunuyla kapandı

Haber Merkezi - 14 Haziran 2022 Salı - 11:16 Tiyatro festivalinde perde ‘Bir Adam Yaratmak’ oyunuyla kapandı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Bir Adam Yaratmak” oyunuyla perdelerini kapattı.

A- A+

Bu yıl 34’üncüsü gerçekleştirilen Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali sona erdi. 5’i yurtdışından olmak üzere toplam 23 tiyatro grubu katılırken, 400 dolayında tiyatro oyuncusu 34 oyun sahneledi. 10 gün süren festivalin kapanış oyunu ise Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda izleyiciyle buluştu.

Necip Fazıl Kısakürek’in kaleme aldığı Bir Adam Yaratmak oyunu, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından oynandı ve festival perdelerini kapattı.

Haberin DevamıReklam

Tiyatro festivalini keyifli bir şekilde sonlandırdıklarını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “34. buluşmamıza özel 34 özel oyun Denizlili tiyatroseverlerle buluştu. Bu yıl birçok grup birbirinden güzel oyunlar sergiledi. Çocuklarımızın, gençlerimizin sanata olan ilgisini artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Sanatın ve kültürün başkenti Denizli, kendisine yakışan bir organizasyonu daha layıkıyla gerçekleştirdi.Bize bu güzellikleri yaşatan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.