21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. O kavşaktan taşıtlar geçmeye başladı

O kavşaktan taşıtlar geçmeye başladı

Haber Merkezi - 31 Ocak 2018 Çarşamba - 16:43 O kavşaktan taşıtlar geçmeye başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin son dönemde kente girişte kesintisiz trafik akışı için başlattığı köprülü kavşaklardan birisinde daha araç geçişleri başladı. Bugünden itibaren Hal Köprülü Kavşağı’nın İzmir’den kente giriş bölümü geçişlere açıldı.

A- A+

Denizli’nin ulaşım sorununu çözmek için köprülü kavşaklar, çevre yolları, alt ve üst geçitler, otoparklar gibi yatırımları hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya soktuğu projelerini birer birer hizmete açıyor. Bu kapsamda Denizli, İzmir yolu üzerindeki trafiğin kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlanması için başlatılan Hal Köprülü Kavşağı’nın İzmir’den Denizli yönüne olan bölümü trafiğe açıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kavşağın trafiğe açılmasının sevincini vatandaşlarla birlikte yaşadı. Kavşaktan geçerken kendisini korna çalarak selamlayan sürücülere el sallayan Başkan Osman Zolan, burada yaptığı açıklamada, Denizli için yine güzel günlerden birini yaşadıklarını söyledi.

“TRAFİK SORUNU EN EZA İNECEK”

Bir süre önce Üçgen Köprülü Kavşakları’nda İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya yönünü trafiğe açıklarını, bu sabah itibariyle ise Hal Köprülü Kavşağını İzmir-Denizli istikametini hizmete aldıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Artık araçlarımız şehrin içine fazla yoğunluk vermeden, Sanayi Bağlantı Köprüsü’nün de altından geçerek, kesintisiz bir şekilde Üçgen Köprülü Kavşakları’ndan Antalya Muğla istikametine transit geçiş yapabiliyor. 15-20 gün içinde Denizli-İzmir istikametini de trafiğe açacağız. Denizli inşallah bu yatırımlarla trafik sorununu en eza indirecek. Amacımız gayemiz bu. Ben vatandaşlarımıza gösterdikleri sabır ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Artık bu eser 100 yıl burada kalacak” dedi.

“VATANDAŞIMIZ DAHA AZ BEDEL ÖDEYECEK”

Denizli’nin köklü sorunlarını çözmek için gayret içinde olduklarını, kavşaklardaki trafik ışıkları bekleme sürelerinin de ortadan kalktığını vurgulayanZolan, “Üçgen’de 15-20 dakikaya varan beklemeler söz konusuydu. Araçların beklemesinde kullandığı yakıt bedeli, çevre kirliliği, zaman kaybı ve bunlara bağlı insanımızın strese girmesine neden olan tüm etkenleri ortadan kaldırıyoruz inşallah. Zaman anlamında mükemmel bir kazanım olacak. Vatandaşımız yakıttan tasarruf edecek. Bu eserler vatandaşımızın cebine tekrar, yakıta daha az bedel ödeyerek girecek. Hava kirliliği ve stres de azalmış olacak. Denizli’mize hayırlı uğurlu olsun, halkımız güle güle kazasız belasız kullansın inşallah. Allah’ım daha güzel işleri hep beraber yapmayı bize nasip etsin”dedi.

313 METRE UZUNLUĞUNDA

Denizli-İzmir karayolunda trafiğin kesintisiz ve güvenli bir şekilde akmasının amaçlandığı Halk Köprülü Kavşağı, Bozburun Köprülü Kavşağı ve Denizli’nin yeni çevre yolu olması planlanan 50 metre genişliğindeki yolun da bağlantı noktasını oluşturacak. Art germe tekniği ile inşa edilen köprü 3 gidiş, 3geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olarak hizmet verecek. Yaklaşık 30 metre genişlikteki köprünün uzunluğu ise 313 metre.