Kültür Buluşmalarına Hulki Cevizoğlu konuk oldu – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kültür Buluşmalarına Hulki Cevizoğlu konuk oldu

Kültür Buluşmalarına Hulki Cevizoğlu konuk oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Ekim 2023 Salı - 13:36Güncelleme: 17 Ekim 2023 Salı - 13:36
Kültür Buluşmalarına Hulki Cevizoğlu konuk oldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kültür Buluşmalarına, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Gazeteci-Yazar Hulki Cevizoğlu’nu konuk oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümüne özel etkinlikleri kapsamında Kültür Buluşmaları programı düzenliyor. Bu programda bilim insanı, yazar, tarihçi ve sanatçılar Denizlililer ile bir araya geliyor.

Kültür Buluşmalarına konuk olarak katılan isimlerden birisi de AK Parti İstanbul Milletvekili, Gazeteci – Yazar Hulki Cevizoğlu oldu. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve vatandaşlar katıldı.

Denizli’nin kendisi için nostaljik bir şehir olduğunu ve ilkokul birinci sınıfı o dönemki adı Kahramanlar İlkokulu olan Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu’nda okuduğunu anlatan Cevizoğlu, Başkan Zolan ile birlikte program öncesi okulunu tekrar görme imkanı yaşadığını kaydetti.

“DENİZLİ BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR”

Haberin DevamıReklam
Denizli’nin kendisi için çok özel bir şehir olduğunu vurgulayan Cevizoğlu, Türkiye gündemi üzerine analizler ve tespitlerde bulundu, katılımcılar tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Zolan ise, Cevizoğlu’na teşekkür ederek, üzerinde Denizli horozu bulunan kaide hediye etti.

Program sonunda Cevizoğlu okuyucularına kitaplarını imzaladı.

KİTAP FUARINA DA KATILDI

Cevizoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’nda da okuyucuları ile bir araya geldi, Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi’ni gezdi ve burada bulunan öğrencilerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının ve Nejat Uygur’un yağlı boya Atatürk portresinin yer aldığı Atatürk Köşesi’ni inceleyen Cevizoğlu, böylesi önemli bir merkezi Denizli’ye kazandıran Başkan Zolan’ı kutladı.