30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Maskesiz yakalandı, “gebermek istiyorum” dedi

Haber Merkezi - 16 Ekim 2020 Cuma - 18:34 Maskesiz yakalandı, “gebermek istiyorum” dedi

Denizli'de, daha önce coronavirüse meydana okumasıyla gündeme gelen esnaf, protokolün gerçekleştiği denetimde maskesiz yakalanınca “Gebermek istiyorum, canıma yetti” diyerek kendisini savundu. Denetim sırasında eldivensiz gördüğü bir iş yerinin çalışanlarını da uyaran Vali Ali Fuat Atik, döner kesmeye devam edilmesi üzerine işletmenin faaliyetten men edilmesi talimatını verdi.

A- A+

Türkiye’nin 81 ilinde İçişleri Bakanlığı koordinesinde yapılan kapsamlı yeni tip coronavirüs (COVID-19) tedbirleri denetimi Denizli’de de gerçekleştirildi. Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda coronavirüs denetiminde bulundu. Atik, girdiği bir lokantada çalışanların eldiven takmadığını görünce uyarıda bulundu.

Uyarıya rağmen eldiven takmadan döner kesmeye devam eden çalışanlar ve iş yerine cezai işlem uygulandı, işletmenin faaliyetten men edilmesi talimatı verildi.

Vali Atik, sağlık ekiplerinin iş yerini daha sonra da denetlenmesi konusunda uyarıda yaptı. Salgınla mücadelede içerisinde kontrollü sosyal hayat döneminde vatandaşların temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymaları gerektiği hatırlatılırken, iş yerlerinin aldığı tedbirler de denetlendi.

“GEBERMEK İSTİYORUM, CANIMA YETTİ”

Vatandaşlarla sık sık sohbet eden Vali Atik, bir esnafın maske takmadığını görmesi üzerine “Maskeniz neden takılı değil?” diye sordu. Coronavirüs salgınının ilk yayılmaya başladığı günlerde maske takmayı reddederek “Korona neredeyse gelsin beni bulsun” sözleriyle gündeme gelen Üzeyir Yazır’ın, “Gebermek istiyorum, canıma yetti” şeklindeki cevabı tepkilere neden oldu. Vali Atik’in uyarması ile Yazır maskesini taktı.

DENİZLİ (İHA)