15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kefe Yaylası kampçıları bekliyor

Kefe Yaylası kampçıları bekliyor

Haber Merkezi - 26 Temmuz 2022 Salı - 09:30 Kefe Yaylası kampçıları bekliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hizmete sunduğu Kefe Yaylası, sıcaktan bunalan, sessiz ve sakin bir dinlenme yeri arayan tatilcileri bekliyor.

A- A+

Serinhisar ilçenin Yatağan Mahallesi’nde bulunan Kefe Yaylası’nda, kamp sezonunu açıldı. Yayla turizminin her geçen gün geliştiği bölgede muhteşem doğası ve temiz havasıyla şehir hayatının stresinden kurtulmak isteyen vatandaşların uğrak noktası haline gelen Kefe Yaylası, günübirlik tesislerinin yanında çadırlarda ve karavan kamp alanlarında konaklamak isteyenlere ev sahipliği yapıyor.

Kent merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta, 1350 metre rakımdaki Kefe Yaylası, 171 bin metrekarelik alan içerisinde konuklarına hizmet veriyor. Pide salonu, market, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, 24 saat sıcak su, duş, Yörük çadırı, 300 çadır kapasiteli kamp alanı ve karavan kamp alanı bulunan yayla özellikle yazın kavurucu sıcaklardan kurtulmak isteyenlerin adresi oluyor. Tesiste çadır kiralama hizmeti de sunuluyor.

ZOLAN: DENİZLİ’DE TURİZMİ 12 AYA YAYMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bu arada, yaptığı açıklamayla tatilcileri Kefe Yaylası’na davet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin turizm potansiyelini 12 aya yaymak için birçok yatırım yaptıklarını söyledi.

Bu yatırımlardan birisinin de yayla turizmi olduğunu vurgulayan Zolan, “Yenileyerek hizmete aldığımız Kefe Yaylamızda kamp yapmak, dinlenmek, sevdikleriyle rahat ve güvenli bir şekilde birlikte vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı en güzel şekilde misafir ediyoruz” dedi.

Denizli’nin dört bir yanında muhteşem doğal güzellikler bulunduğunu kaydeden Zolan, “Kefe Yaylamızda misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamaya gayret ediyoruz. Serin ve temiz havası ile dillere destan olan yaylamıza herkesi bekliyoruz. İsteyen vatandaşlarımız günübirlik isteyenler ise uzun süreli çadır ve karavan kamp alanlarında tatillerini geçirebilir” diye konuştu.

KEFE YAYLASINA GELENLERİN DEĞERLENDİRMESİ

Dinlenme yeri olarak Kefe Yaylası’nı seçenler de yaptığı değerlendirmede, serin, sessiz, sakin bir adreste günlerini geçirmekten memnun olduğunu aktardı. Kefe Yaylası’na gelen konuklardan bazılarının değerlendirmeleri şöyle:

Haberin DevamıReklam

Nesrin Şensan: 16 senedir buraya geliyoruz. Havası, suyu hiçbir şeye değişilmez. Burası çok güzel. Daha önceden imkanlar bu kadar fazla değildi, şimdi çok güzel oldu, çok rahat. Tuvaletleri, banyoları, fırını, marketi, her şeyi yeniden yapıldı.

Gamze Aksoy: Buraya 3 senedir geliyorum. Çok güzel, insanın içi açılıyor. Derslerimi de burada çalışıyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Parkı var, çay bahçesi var. Çocuklar burada oynayabilir, yürüyüş yapılabilir, bisiklet sürülebilir, herkesi buraya bekliyoruz.

Osman Alihat: Burası çok güzel bir yer. Oksijeni bol, havası serin. Herkese tavsiye ederim. Buraya 3 senedir geliyorum. Mescidimiz var, marketimiz var, pide salonumuz var, çay ocağımız var, güvenliğimiz var. Her şey dört dörtlük.

Yaşar Döner: Emekliyim. Burası emekliliği değerlendirmek için çok güzel bir yer. Serinlik ve huzur veriyor. Eşimizden, dostumuzdan duyduk ve geldik. Şimdi hep beraber bu güzelliği yaşıyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu imkanları bize verdi, Burada her şey mevcut, dışarıdan hiçbir şeye ihtiyaç duyulmadan burada yaşam rahatlıkla sürdürebilir.

Hulusi Kaplan: 76 yaşındayım ve buraya 2002 yılından beri geliyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesi buranın düzenlemesini yaptıktan sonra her şey güzelleşti. Havası, başka hiçbir yerde yok. Şeker hastaları için, astım hastaları için burası bir numara. Evimizi aratmıyor. Allah razı olsun başkanımızdan çok güzel bir iş yapmış burada. Ben herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum.

Niyazi Dalkılıç: Ben 2002 yılında buraya gelmeye başladım. O zamanlar burada altyapı hiç yoktu. Yağmur yağdığında çamurdan geçemiyorduk. Başkanımız Osman Zolan buraya el attıktan sonra çok güzel oldu. Bir emeklinin yaşayabileceği en mükemmel yer. Dışarıdan gelen misafirlerden işittim, ‘Türkiye’de gezmedik yer bırakmadık. Kefe Yaylası kadar rahat güzel havası mükemmel olan bir yer Türkiye’de yok’ dediler. Burada çok mutluyuz.