06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Kaleiçi Çarşısı’nın çehresi değişiyor

Zolan: Kaleiçi Çarşısı’nın çehresi değişiyor

Haber Merkezi - 19 Haziran 2022 Pazar - 12:32 Zolan: Kaleiçi Çarşısı’nın çehresi değişiyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, düzenleme çalışmalarıyla 800 yıllık geçmişe sahip tarihi Kaleiçi Çarşısı'nın çehresini değiştirdiklerini belirtti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geçen yıl başlattığı Denizli Kaleiçi Muhtelif Sokakları Üst Örtü ve Cephe Sağlıklaştırma projelerinin ilk etabında sona gelindi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın ve Seval Gebeş, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Hasan Tuğrul Özkan ile birlikte Kaleiçi’ne giderek, yapılan çalışmalarla ilgili incelemede bulundu, bilgi aldı.

Zolan, kentin kalbi niteliğinde olan 800 yıllık geçmişe sahip tarihi Kaleiçi Çarşı’nda tarihi dokuya uygun bir şekilde düzenleme yapıldığını, yenileme çalışması ile tarihi çarşının ekonomiye ve turizme daha fazla katkı sağlayacağını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Çarşının sokaklarını gezen, esnafla sohbet eden Zolan, “Ecdadımız tarafından 800 yıl önce kurulan tarihi çarşımızda söz verdiğimiz gibi Denizli Kaleiçi Muhtelif Sokakları Üst Örtü ve Cephe Sağlıklaştırma projelerinin ilk etabında sona yaklaştık. Tarihi çarşımızda hem görsel bir bütünlük hem de kullanım anlamında konfor sağladık. İnşallah projemizin tüm etaplarını tamamlayacağız” dedi.

Uygulamayla Kaleiçi’nin başka bir güzelliğe kavuştuğunu kaydeden Zolan, “Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz. Çarşımızın çehresi değişiyor, asırlardır süren alışveriş geleneğini gelecek nesillere ulaştırmak adına yaptığımız çalışmanın başta esnaf kardeşlerimiz olmak üzere tüm şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Projemizin beğenilmesi de bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Her şey aziz milletimiz ve Denizli’miz için” diye konuştu.