TRT sanatçıları Antik Tiyatro’da konser verecek – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. TRT sanatçıları Antik Tiyatro’da konser verecek

TRT sanatçıları Antik Tiyatro’da konser verecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ağustos 2023 Salı - 13:00Güncelleme: 15 Ağustos 2023 Salı - 13:00
TRT sanatçıları Antik Tiyatro’da konser verecek

Denizli Büyükşehir Belediyesinin (DBB) ev sahipliğinde, Pamukkale’deki Antik Tiyatro’da konser programı düzenlenecek. TRT Sanatçıları Şehir Konserleri programı kapsamındaki etkinlik, 19 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Her hafta farklı bir ilde halka açık ve ücretsiz olarak verilen TRT Sanatçıları Şehir Konserleri, bu kez Denizli’de düzenlenecek. DBB’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle düzenlenecek konserin adresi Hierapolis Antik Tiyatro olacak.

19 Ağustos Cumartesi günü saat 21.00’de başlayacak ücretsiz konserde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, TRT Caz Orkestrası ses ve saz sanatçıları sahne alacak. Konser, TRT Müzik ve TRT Radyo’dan canlı yayınlanacak.

Haberin DevamıReklam
Vatandaşların konser alanına rahat ulaşımı için DBB, ücretsiz otobüs servis hizmeti verecek. Cumartesi günü saat 16.30’dan itibaren her yarım saatte bir Denizli KYK önü, Denizli Valiliği önü, İstiklal Caddesi Kütüphane Karşısı (Zafer Gazoz önü) ve Adalet Parkı’ndan ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

DBB otobüsleri ile gidenlerin Pamukkale Güney Kapısı’ndan, özel araçlarla etkinliğe gidenlerin ise Pamukkale Kuzey Kapısı’ndan giriş yapacak.

Konser programı dolayısıyla saat 17.00’den itibaren Pamukkale ören yerine girişler ücretsiz olacak.

DBB Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin çok güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapacağını belirterek, Denizlilileri konser programına davet etti.

Yaklaşık 2 ay önce restorasyonunu tamamladıkları 2 bin 200 yıllık Laodikya Batı Tiyatrosu’nda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı ağırladıklarını, antik tiyatronun sanatseverlerce hınca hınç doldurulduğunu hatırlatan Başkan Zolan, “Çok yoğun çalışmalar sonucu ayağa kaldırılan dünyaca eşsiz tarihi değerlerimizde düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri gerçekten bizleri çok mutlu ediyor. Ben tüm hemşehrilerimi bu güzel programa davet ediyorum. Denizlimiz kültür ve sanat şehir olmaya devam edecek” dedi.