02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’de yürüyüş, oturma ve protesto eylemleri...

Denizli’de yürüyüş, oturma ve protesto eylemleri yasaklandı

Haber Merkezi - 15 Nisan 2021 Perşembe - 01:49 Denizli’de yürüyüş, oturma ve protesto eylemleri yasaklandı

Denizli’de, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi, protesto eylemi ve benzeri etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı.

A- A+

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yaptığı toplantıda, açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi, protesto eylemi ve benzeri etkinliklere ilişkin karar aldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, mutasyona uğrayan Covid-19 virüsünün dünya genelinde hastalığın yayılımını attırdığı,  Türkiye’de de çeşitli varyantların görülmesi sebebiyle günlük vaka, yoğun bakım ve entübe hasta sayılarında artış yaşandığı belirtildi.

Haberin DevamıReklam

Açıklamada, “Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç, ilimiz genelinde umuma açık veya kapalı yerler ile park-bahçe, mabetlerde, genel yollar ve kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile bunların eklentilerinde yapılacak olan miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, çelenk sunma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile el ilanı dağıtılmasının, 14.04.2021 günü saat: 00.01’den 13.05.2021 günü saat: 23.59’a kadar 30 gün süre ile yasaklanmıştır” denildi.