25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Yarışmalarda dereceye giren 225 öğrenci ödüllendirildi

Yarışmalarda dereceye giren 225 öğrenci ödüllendirildi

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2018 Pazartesi - 17:19 Yarışmalarda dereceye giren 225 öğrenci ödüllendirildi

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren 225 öğrenci, Denizli Valiliği’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

A- A+

Valilik Konferans Salonu’ndaki törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Milletvekili Şahin Tin, 11. Komando Tugayı Komutanı Vekili Albay Bilal Öztürk, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul yöneticileri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödül töreninde konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Böyle başarılı sporcuların ulusal ve uluslararası platformlarda kazanmış oldukları ödüllerden dolayı mutluluk duyuyoruz. Tabi bu ülkemizin değerleri ve sevinç kaynaklarıdır. Sizlerin önünü açmak biz siyasilerin asli görevidir. Sizlerin önünü açarak, okullarımızın gerekli fiziki şartlarını oluşturarak, çeşitli spor tesislerinin yapımını artırmak bizim görevimizdir. Bu anlamda bakanlarımız, valimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız hep birlikte büyük bir aile olarak sizler için çok iyi bir çalışma içerisindeyiz. Siz değerli gençlerimize iyi bir hizmet sunmak anlamında gayret ediyoruz, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Denizlimizde her alanda, spor, kültürel ve sosyal alanlarda en iyi noktalarda her zaman birinciliği, şampiyonluğu alması noktasında her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak en büyük zenginliğin gençler olduğunu belirten Vali Hasan Karahan ise, “Değerli gençlerimiz bizim için her zaman gurur kaynağımızdır. Geleceğe sizler sayesinde daha umutla bakıyoruz. Gençlerimize güveniyor ve onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda Denizli gerçekten örnek bir şehir. Yerel yönetimleri, kamu kuruluşları, hayırsever vatandaşları, siyasileri hepimiz el ele verdik sizler için çalışıyoruz. Biliyoruz ki geleceği ancak iyi yetişmiş kaliteli şahsiyet sahibi gençler kuracaktır. Gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler. Başta ailelerimiz olmak üzere bizim bütün yatırımlarımız, siz evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi içindir. Sizler de bunun hakkını verdiniz. Bizleri en iyi şekilde temsil ettiniz. İnşallah daha da başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyoruz. Bizim de bu hizmette bir parça tuzumuz var ise bu bizim için en büyük bahtiyarlıktır. Sizlerin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Karahan ve diğer protokol üyeleri verdi.