Yaralı bulunan kuşlar tedavi edilip doğaya salındı – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Yaralı bulunan kuşlar tedavi edilip doğaya...

Yaralı bulunan kuşlar tedavi edilip doğaya salındı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Aralık 2022 Çarşamba - 13:25Güncelleme: 28 Aralık 2022 Çarşamba - 13:26
Yaralı bulunan kuşlar tedavi edilip doğaya salındı

Denizli’de yaralı olarak bulunan 2 kuş, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edilerek, doğaya salındı.

Yaklaşık 2 ay önce Sarayköy ilçesinde dikenli tellere takılarak kanadından yaralandığı belirlenen puhu ile yaklaşık 1 ay önce Buldan ilçesinde kanadından yaralı olarak bulunan kulaklı orman baykuşu Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi.

Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğünce burada görevli veteriner hekimlere teslim edilen kuşlar tedavi edildi. Ölçümleri ve numaralandırılmalarının yapılmasının ardından doğal hayatlarına dönmeleri için bırakıldı.

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Zeliha Adar, hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yanı sıra yaban hayatına da çok önem verdiklerini söyledi.

Bir süre önce kliniğe getirilen kanatlarından yaralı kulaklı orman baykuşu ve puhuyu sağlıklarına kavuşturarak yeniden doğaya bıraktıklarını kaydeden Adar, duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.