02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Vali Atik ve Zolan’dan, Biden’in “soykırım”...

Vali Atik ve Zolan’dan, Biden’in “soykırım” ifadesine tepki

Haber Merkezi - 25 Nisan 2021 Pazar - 13:22 Vali Atik ve Zolan’dan, Biden’in “soykırım” ifadesine tepki

Vali Ali Fuat Atik ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 olaylarını Ermeni soykırımı olarak nitelemesine tepki gösterdi.

A- A+

Vali Ali Fuat Atik ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla tepkilerini dile getirdi. Vali Atik, Karabağ Zaferi nedeniyle ABD Başkanı Biden’in Ermenistan’ı teselli etmek için Türkiye’yi soykırım ile itham ettiğini belirtti.

Soykırım görmek isteyenlerin Hocalı’ya, Kıbrıs’taki kanlı Noel’e, Karabağ Savaşı esnasında balistik füze kullanıp masum insanları katleden Ermenistan’a bakması gerektiğini vurgulayan Atik, “Cihana hükmetmiş olan Türk milletinin tarihinde gocunacağı hiçbir hadise yoktur. Sözde Ermeni soykırımı sözleri bilimsel hiçbir temeli ve dayanağı bulunmayan tarihi ve hukuki geçerliliği olmayan bir iddiadır. Bu safsatayı gerçek kabul edenler tarihe ihanet içerisindedir” ifadelerini kullandı.

ZOLAN: ABD BAŞKANI TARİHİNE BAKSIN

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da sosyal medya hesabından “Popülist politikalar ancak günü kurtarmaya çalışır, gerçeği ise asla değiştirmez. ABD Başkanının Ermeni soykırımı benzetmesi yakışıksız, çirkin ve tarihi gerçeklerden uzaktır. ABD Başkanı bir soykırım arıyorsa 245 yıllık kan, gözyaşı ve ihanet dolu tarihine baksın” paylaşımını yaptı.

GÜNGÖR: SOYKIRIM SÖZCÜĞÜYLE TÜRKLÜK YAN YANA ANILAMAZ

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör de yazılı açıklamasında, “Kendi geçmişini unutup, gerçekleri çarpıtarak kamuoyunda siyasi popülarite ve destek arayanlar, er geç gerçekle yüzleşeceklerdir. Anadolu’da yaşlı, kadın, çocuk demeden katletmeye girişenler ve Türkler soykırım uyguladı yalanlarıyla dünyayı kandırmaya çalışanlar, kendi karanlık geçmişlerini perdelemek için uydurdukları soykırım masallarını bize anlatamazlar. Soykırım sözcüğüyle Türklük asla yan yana bile anılamaz” ifadelerine yer verdi.