19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Vali Atik ve Başkan Zolan’ın katılımıyla...

Vali Atik ve Başkan Zolan’ın katılımıyla COVID-19 denetimi

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2020 Salı - 15:39 Vali Atik ve Başkan Zolan’ın katılımıyla COVID-19 denetimi

Denizli’de, Vali Ali Fuat Atik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katılımıyla coronavirüs (COVID-19) denetimlerinin ikincisi gerçekleştirildi. Yüksek yoğunluklu denetimlerin 10 gün boyunca sıkı bir şekilde devam edeceği belirtildi.

A- A+

“Sağlık için hepimiz için” sloganıyla coronavirüs önlemleriyle ilgili Türkiye genelinde gerçekleştirilen denetimler, Denizli’de de yapıldı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı, Meserret Sokak ve Lise Caddesi’ndeki denetimler Vali Ali Fuat Atik ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Denetimlerde vatandaşlara salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları hatırlatıldı. Maskeyi kurallara uygun takmayan az sayıda vatandaşı uyaran Vali Atik ve Başkan Zolan, özellikle gıda satışı yapan işletmeler ile berber ve kuaförleri ziyaret ederek kuralların önemini bir kez daha dikkat çekti.

“DENİZLİ AÇISINDAN SÜREÇ İYİ GİDİYOR”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik inceleme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Atik, Denizli’nin söz konusu denetimlerde de anlaşılacağı üzere gerekli tedbiri azami ölçüde sürdürdüğünü ve farkındalık içerisinde kurallara riayet ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bunun adı bir denetim değil, vatandaşımıza rehberlik etmektir. Doğru maske kullanımını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını tekrar hatırlatmaktır. Denizli özelinde coronavirüs belasından bir an evvel kurtulmayı arzuluyoruz. Vatandaşımız Denizli’de kurallara üst düzeyde uyuyor, bunu müşahede ettik. Denizli bu işi önemsemiş, Denizli açısından süreç iyi gidiyor. Virüsü sıfırlamak, Denizlimizden def etmek istiyoruz. Bu işin tek çözümü maskeyi takmak, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaktır.”

“BU İŞ HENÜZ BİTMEDİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, coranavirüse karşı alınan kararların uygulanması ile önemli sonuçlar elde edildiğini belirtti. Zolan, “Vatandaşlarımız bu kurallara en hassas ve uyumlu şekilde dikkat etti, uyum gösterdi. Salgının bertaraf edilmesi için herkes elinden gelen gayreti gösterdi. Bazen hastalık bitti gibi rehavete kapılabiliniyor. Her şey normale döndü gibi anlık rehavete kapılabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için her şeyin bitmiş olmadığını ve rehavete kapılmamız gerektiğini, kurallara uyulması gerektiğini vatandaşlarımıza bir kez daha anlatıyoruz” dedi.

“İSTİYORUZ Kİ VAKA GÖRÜLMESİN, CAN KAYBI YAŞANMASIN”

Önlemlerle ilgili hassasiyet gösterilmesini isteyen Zolan, “İstiyoruz ki, şehrimizde vaka görülmesin, can kaybı olmasın. İnsanlarımızın canı yanmasın. İşyerlerimiz salgının ilk başındaki gibi tekrar kapatılmasın, evde kısıtlama uygulamaları olmasın. Kimse sıkıntı çekmesin istiyoruz. Kurallara uyulması noktasında Sayın Valimizle birlikte gerekli önemi anlatma gayretindeyiz. El ele vererek bu virüsü def etmek için yürümemiz gerekiyor. Bugüne dek başarıyla gerçekleştirdik, bunu sürdürmek gerekiyor. Hassasiyetlerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.