06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Uluslararası Tiyatro Festivali devam ediyor

Uluslararası Tiyatro Festivali devam ediyor

Haber Merkezi - 10 Haziran 2022 Cuma - 17:02 Uluslararası Tiyatro Festivali devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 34'üncüsünü düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali devam ediyor. Tiyatro grupları, oyunlarını meydan ve salonların yanı sıra Sarayköy, Tavas ve Çivril’de sergiliyor.

A- A+

Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Azerbaycan, KKTC, Kırgızistan ve Katar ile yurt içinde gelen toplam 23 tiyatro grubu, Denizli merkezin yanı sıra ilçelerde de tiyatroseverleri ile buluşuyor. Tiyatro grupları, oyunlarını Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu ve kentin meydanlarında sahneliyor.

Oyunlar ilçelerde de sahneleniyor. Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Sabah Grupları Oyunculuk Bölümü“Fırtına” adlı oyunu Sarayköy’de, Kocaeli Sırf Tiyatro Grubu “Deliriyorum Ben Haberin Olsun” adlı oyunu Tavas’ta ve Antalya Kepez Belediyesi “Nalınlar” adlı oyunu Çivril ilçesinde gösterime sundu.

Haberin DevamıReklam

İzmir’den festivale katılan İlker Kılıçer, Kınıklı Amfi Park’ta pandomim gösterisi ile de büyük beğeni topladı.

13 Haziran Pazartesi günü Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun “Bir Adam Yaratmak” adlı oyunu ile perdelerini kapatacak festivaldeki oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve rezervasyona http://tiyatro.denizli.bel.tr ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu gişesinden ulaşabiliyor.