Turan Ethno Folk Band grubu konser verdi – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Turan Ethno Folk Band grubu konser...

Turan Ethno Folk Band grubu konser verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Ekim 2023 Cuma - 10:58Güncelleme: 13 Ekim 2023 Cuma - 11:00
Turan Ethno Folk Band grubu konser verdi

Denizli’de, Kazakistan müziğinden esintiler sunuldu. Kazak müzik topluluğu Turan Ethno Folk Band, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Müzik topluluğu Turan Ethno Folk Band, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kazakistan Cumhuriyeti Denizli Fahri Konsolosluğu ve Türk Ocakları Denizli Şubesinin organizasyonuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında konser verdi.

Konseri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Turgut Tok ve davetliler izledi. Konser programı Kazakistan Milli Marşı ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eski ulusal çalgı seslerini çağdaş uygulama ve yorumla buluşturan Turan Ethno Folk Band, konserde geleneksel Türk ezgilerini seslendirdi. Orijinal enstrümanları ve eşsiz melodileri ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan müzik grubu, konser sonunda uzun süre alkışlandı.

Haberin DevamıReklam
Programın sonunda davetlilere seslenen Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında Turan Ethno Folk Band’ı misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Zolan, “Ata yurdumuzdan gelen esintileri hissettik, orayı yaşadık. Ecdadımız yaşamış, biz de bugün bu güzelliği gördük. Başta Türk Ocakları Başkanımız, Kazakistan Fahri Konsolosumuz olmak üzere, Büyükşehir Belediyemizin çalışanlarına ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümüne özel pek çok etkinlik gerçekleştireceklerini vurgulayan Zolan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere bu Anadolu’yu bize yurt yapan Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşı’na canını veren tüm şehitlerimizi, emek verenleri minnet ve şükranla anıyorum. İnşallah onların emanetine sahip çıkarak ülkemizi daha güzele ve ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Başkan Zolan, günün anısına Turan Ethno Folk Band’a üzerinde Denizli Horozu bulunan kaide hediye etti.