30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşımak...

Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşımak yasak

Haber Merkezi - 8 Eylül 2020 Salı - 09:12 Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşımak yasak

Coronavirüs (COVID-19) vakalarında devam eden artış üzerine, toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınması yasaklandı.

A- A+

Eylül ayıyla birlikte yeniden artan ve mayıs ayındaki günlük rakamlara dönülmesine yol açan coronavirüs salgınıyla ilgili yasak kararları da yeniden gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu taşımada getirilen yasağı “Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlamasına da gidilebilecektir” açıklamasını yaptı.

“OKULLARIMIZI EĞİTİM-ÖĞRETİME AÇIYORUZ”

Haberin DevamıReklam

Okulların açılmasına yönelik önemli açıklamada bulunan Erdoğan, “Yeni dönemde eğitim-öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim-öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir” ifadelerini kullandı.

KAFE VE RESTORANLARA DAHA SIKI DENETİM

Her ilin ihtiyaçlarına göre ilave önlemler alındığını kaydeden Erdoğan, bu çerçevede kafe ve restoranların kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetleneceğini belirtti.