10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, poşu takıp ekim için tarlada...

Zolan, poşu takıp ekim için tarlada traktör kullandı

Haber Merkezi - 18 Temmuz 2022 Pazartesi - 11:00 Zolan, poşu takıp ekim için tarlada traktör kullandı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle üreticilere dağıtılan silajlık mısır tohumları toprakla buluştu. Tohum dağıtımının ardından traktörün direksiyonuna geçen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tarlada ekim yaptı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinden kırsal kesimdeki yetiştiricilere silajlık mısır desteği. Büyükşehir Belediyesince Çivril, Çardak ve Bozkurt’taki 500 üreticiye dağıtılan silajlık mısır tohumları toprakla buluşmaya başladı.

Çivril’in Ömerli Mahallesi’nde Göker Yılmaz’a ait tarlaya silajlık mısır tohumu ekimi yapıldı. Ekim programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, Denizli Tarım ve Orman Müdür Vekili Şakir Çınar katıldı.

Poşusunu takıp silajlık mısır tohumlarını makineye koyan Zolan, ardından traktörün direksiyonuna geçerek ekim yaptı, ürünün bereketli olmasını diledi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte tarla sahibi Yılmaz, Zolan’a teşekkür etti.

 

“MALİYETTE RAHATLAMA SAĞLAYACAK”

Haberin DevamıReklam

Tohum ekme etkinliğinde konuşan Başkan Zolan, üretmenin çok kutsallığına vurgu yaparak, insanlığın hayatını devam ettirebilmesi adına toprağın en büyük nimet olduğunu, bereketli toprakları en güzel şekilde işlemek gerektiğini, ekilen tohumların çalışkan insanların gayretiyle hasat edileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak üretici ve yetiştiricelere destek verdiklerini kaydeden Zolan, “Silajlık mısır, hayvancılıkta uzun süre dayanabilen kaba bir yem. Üreticimiz bu şekilde kendi yemlerini üreterek maliyetlerini düşürüyor. Biz üreticimize nitelikli silajlık mısır tohumu desteği verdik. Üreticimiz de inşallah ekimini yapacak ve maliyetlerinde rahatlama sağlayacaklar. Hayırlı, bereketli olur inşallah” dedi.

“DESTEKLER DEVAM EDECEK”

Büyükşehir desteklerinin süreceğini ifade eden Zolan, “Üretmemiz gerekiyor. Üreterek daha güçlü bir şehir ve daha güçlü bir ülke oluruz. Büyükşehir Belediyesi olarak birçok alanda yaptığımız desteklerle bu güce katkı sağlıyoruz. İnşallah desteklerimiz hız kesmeden devam edecek, hayırlı, bereketli, mübarek olsun” diye konuştu.