02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. TİSVA’nın kuruluş yıldönümü kutlandı

TİSVA’nın kuruluş yıldönümü kutlandı

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2022 Salı - 14:13 TİSVA’nın kuruluş yıldönümü kutlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Şubesinin de üyesi olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfının (TİSVA) 20. kuruluş yıldönümü kutlandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen kutlama programının ilk günkü etkinliği PASVAK’ta yapıldı. Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr Aziz Akgül ile TİSVA’nın 65 ildeki 95 şube çalışanı katıldı.

 

Zolan, burada yaptığı konuşmada dar gelirli girişimci kadınların önündeki engelleri kaldırmak ve onlara fırsat eşitliği sunmak amacıyla gerçekleştirilen projenin çok kıymetli olduğunu söyledi. Yaklaşık 15 yıl önce TİSVA ile iş birliğine gittiklerini, Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Şubesinde kredi miktarı ve girişimci kadın sayısının her geçen gün arttığını bildiren Zolan, “Verilen bu küçük destekler kadınlarımıza nefes oluyor,onların gözlerinin ışıldadığını, hayata tutunduklarını ve ekonomiye çok büyük katkı sağladıklarını görüyoruz. Sizler bu ülkenin kahramanlarısınız” dedi.

BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam eden programda konuşan TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr Aziz Akgül, Türkiye’nin en değerli mikrokredi uygulamasını Denizli Büyükşehir Belediyesi ile yaptıklarını söyledi. Akgül, “Denizli’de yaklaşık 15 yıldır faaliyet yürütüyoruz. Bu faaliyetlerimiz sırasında Denizli Büyükşehir Belediyesi çok istisnai ve mükemmel bir seviyede mikrokrediye destek veriyor. Başkanımıza ve Büyükşehir Belediyemizin her bir ferdine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“KADINLARIN İNANDIĞI HER PROJE BAŞARILI”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci de, kadınların inandığı her projenin çok başarılı olduğunu belirterek, “Kadın elinin değdiği her yerde bereket ve bolluk vardır. Başarılı kadınları desteklemek, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına imkan vermek için önlerindeki engelleri kaldırmak istedik. İstihdama katkı koymak adına adım atmak isteyen tüm kadınların elinden tutmaya gayret ettik” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından TİSVA’nın 65 ildeki 95 şube çalışanının katıldığı bir seminer gerçekleştirildi. Daha sonra meslekte 10’ncu yılını dolduran şube çalışanlarına plaket verildi.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MİKROKREDİ OFİSİ

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 2009 yılında hizmete başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, dar gelirli kadınların küçük sermayelerle desteklenerek gelir getirici faaliyetlerde bulunmasını amaçlıyor. Kendi işinin patronu olmak, ev ekonomisine katkı sağlamak ve istihdam yaratmak isteyen kadınlar karşılıklı güven esasına dayalı sermaye sistemi ile destekleniyor. Denizli’nin tüm ilçelerine hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi ile ilgili bilgi almak isteyen kadınların 0549 741 89 04 numaralı telefonu arayabilecekleri belirtildi.