20.10.2020, Salı
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de Tatar rüzgarı estirdiler

Haber Merkezi - 21 Ağustos 2017 Pazartesi - 11:38 Denizli’de Tatar rüzgarı estirdiler

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen Tataristan Cumhuriyeti Halk Dansları ve Sanatçıları, Denizlililere unutulmaz bir gösteri sundu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tataristan Cumhuriyeti Halkların Dostluğu Şarkı ve Dans Topluluğu’nu Denizlililer ile buluşturdu. Adalet Parkı’nda düzenlenen gösteriye Tataristan Kültür Bakanı Ayrat Sibagatullin, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tatar halkının milli geleneklerini, müziğini, dansını, kültürünü ve diğer sanatsal dallarını mükemmel bir şekilde sergileyen Tataristan Cumhuriyeti Halkların Dostluğu Şarkı ve Dans Topluluğu gösterileriyle izleyenleri büyüledi. Daha önce birçok farklı ülkede uluslar arası festivallerde yer alan topluluk Denizlililere dansları ve şarkılarıyla unutamayacakları bir gece yaşattı. Yaklaşık iki saat süren gösteride izleyenler alkışlarla tempo tuttu.

Denizli’de Tatar rüzgarı estirdiler

KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ İLE İLİŞKİLER DAHA GÜÇLÜ OLACAK

Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, etkinlik için Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnehanov’a teşekkür ederek, “Birbirinden değerli sanatçılarımıza, dansçılarımıza bizlere bu güzellikleri yaşattıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Tataristan Kültür Bakanı Ayrat Sibagatullin de Denizli’ye Tataristan Cumhuriyeti’nden selam getirdiğini belirterek, bu tarz kültür etkinlikleri ile ülkeler arasındaki ilişkilerin daha güçlü olacağını kaydetti.