30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Sel yolu bu hale getirdi

Sel yolu bu hale getirdi

Haber Merkezi - 13 Eylül 2020 Pazar - 12:22 Sel yolu bu hale getirdi

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde etkili olan sağanak yağış, yüksek kesimlerde yollar dağlardan inen selle kaplandı. Selin taşıdığı çakıl ve taşlar, Altındere-Göveçlik arasındaki yolu kapanma noktasına getirdi. Sarayköy’de de taşkın nedeniyle sebze-meyve bahçeleri zarar gördü.

A- A+

Denizli’nin bazı ilçelerinde dün akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak yağış, su ve sel baskınlarına yol açtı. Merkezefendi’nin Altındere ile Göveçlik arasında bağlantıyı sağlayan yol, sel nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.

Selin etkisini kaybetmesinin ardından ortaya çıkan tablo “sel bu denli kuvvetli gelmiş” dedirtti. Selin taşıdığı çakıl ve taşlar, iki mahalle arasındaki yolu kapladı. Bu nedenle araçların güçlükle ilerleyebildiği ve ulaşımda sıkıntı yaşandığı bildirildi.

Haberin DevamıReklam

•Sel dereyi doldurdu köprüye çıkıp merakla izlediler

SARAYKÖY’DE BAHÇELER SULAR ALTINDA KALDI

Sağanak yağış Sarayköy’de de etkili oldu. Yüksek kesimlerden inen sel nedeniyle Duacılı Mahallesi’nden geçen dere taştı. İzmir karayolundaki köprünün seviyesine ulaşan selin yol açtığı taşkında, sebze ve meyve bahçeleri sular altında kaldı.