Şehit ailelerine mezar yeri tahsisi yapıldı – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Şehit ailelerine mezar yeri tahsisi yapıldı

Şehit ailelerine mezar yeri tahsisi yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2022 Çarşamba - 15:39Güncelleme: 21 Aralık 2022 Çarşamba - 15:39
Şehit ailelerine mezar yeri tahsisi yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, Asri Mezarlık’ta mezarı bulunan asker ve polis şehitliklerinin anne, baba ve eşlerine özel mezar yeri tahsis yapıldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin aralık ayı olağan toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın önergesiyle gündemin 48. maddesinde yer alan Asri Mezarlığa defin edilen şehitlerin anne, baba ve eşi için ücretsiz mezar yeri tahsisi önergesi görüşüldü.

Önergenin okunmasının ardından Zolan, vatanın bağımsızlığı için şehit düşen kahraman şehitlerin ailelerinden gelen talebe yanıt verdiklerini söyledi. Şehitlik’te bulunan kahraman asker ve polis şehitlerinin anne, baba ve eşleri için özel bir alan ayırdıklarını belirten Zolan, şunları kaydetti:

“Onların her istediği bizim başımızın tacıdır. Arkadaşlarımızla bir çalışma yaptık. Asri Mezarlık’ta şehitlerimizin yanında yer alan bir alanda talep etmeleri halinde anne, baba ve eşi için orada ücretsiz olarak defin edilmelerini önermiştik. Komisyonumuz çalışmış, aynı doğrultuda karar almış, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlar için ne yapsak azdır. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Duyarlılık gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından yapılan oylamada önerge oybirliği ile kabul edildi.