24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’de Şair Yahya Kemal Beyatlı anıldı

Denizli’de Şair Yahya Kemal Beyatlı anıldı

Haber Merkezi - 9 Aralık 2021 Perşembe - 11:54 Denizli’de Şair Yahya Kemal Beyatlı anıldı

Türk edebiyatının önde gelen şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 63. yıldönümünde Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğunun düzenlediği programla anıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Şair Yahya Kemal Beyatlı için Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesinde anma programı düzenledi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Şairleri Topluluğu üyeleri, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Şiir Topluluğu, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar sanatçılarının eşlik ettiği gecede, Kent Şairleri Topluluğu üyeleri, Şair Yahya Kemal Beyatlı’nın birbirinden güzel eserlerini okudu.

“KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYOR, DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, pandemi nedeniyle kültür ve sanat etkinliklerine bir süre ara vermek zorunda kaldıklarını belirterek, alınan önlemlerle birlikte böyle bir etkinlikte buluştukları için mutlu olduklarını ifade etti. Değirmenci, şunları söyledi:

“İnşallah bu pandemi biter ve eski güzel günlerimize döneriz. Sanatçılar, düşünürler, şairler içinde bulundukları dönemi birer ayna gibi bize yansıtır. O dönemdeki sanatçılarımız, düşünürlerimiz ve şairlerimizin anlatımlarıyla tarih bize yansımış oluyor. Onlar sayesinde geçmişte ne olduğunu öğreniyor, geçmişimize, kültürümüze sahip çıkıyoruz, hem de bu değerlerimizi yaşatıyoruz. Türk edebiyatının en nadide isimlerinden Yahya Kemal Beyatlı’yı sizlerle beraber andık. Bu güzel gecenin hazırlanmasına emek veren, katkı sağlayan ve davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından Ali Değirmenci, programa katılan ve şair eserlerini okuyanlara günün anısına katılım belgesi verdi.