Perihan Savaş, kadınlarla söyleşi yaptı – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Perihan Savaş, kadınlarla söyleşi yaptı

Perihan Savaş, kadınlarla söyleşi yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Ocak 2024 Cumartesi - 10:20Güncelleme: 20 Ocak 2024 Cumartesi - 10:20
Perihan Savaş, kadınlarla söyleşi yaptı

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivalinin onur konuğu olan Türk Sineması’nın usta ismi Perihan Savaş, Denizlili kadınlarla söyleşide bir araya geldi.

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne onur konuğu olarak katılan sinema sanatçısı Perihan Savaş, düzenlenen söyleşide kadınlara seslendi. Önemli bir festivale katılım sağlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Perihan Savaş, “Bu kadar çok kadının, bu kadar çok güzel ürünü yapması ve bir belediye başkanının bu güzelliklerin arkasında olması çok önemli. Çünkü kadınlarımız çok değerli. Bizleri buluşturan bu güzel etkinliği düzenleyen Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir şey yapıyorsunuz” dedi.

 

Programın sonunda Başkan Zolan, Perihan Savaş’a günün anısına üzerinde Denizli horozu bulunan bir kaide hediye etti.

Söyleşiye AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve çok sayıda kadın katıldı.

Türk müziğinin başarılı müzisyenlerinden Öykü Gürman ise 20 Ocak Cumartesi saat 20.00’de düzenlenecek konserde Denizlililerle buluşacak.

21 Ocak Pazar günü saat 14.00’te ise Akademisyen Anne olarak tanınan sevilen yazar Saniye Bencik Kangal söyleşi düzenleyerek merak edilen soruları yanıtlayacak. Saat 16.00’da ünlü astrolog Hande Kazanova sevenleri ile workshop da buluşacağı festivald,e saat 20.00’de Türk Sanat Müziği’nin sevilen grubu İncesaz sahne alacak.

Öte yandan festivalde uzman isimler çini sanatı, sağlıklı beslenme, sosyal medya ile satış alanı oluşturma, uyanış, yüzleşme, kabul, yemek, nefes ve farkındalık çalışması ve evde egzersiz konularında workshop ve eğitimler verecek.

Türk el sanatlarından ev tekstili ve hazır giyime çok farklı el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği festivalde; ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, geleneksel giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği, çini, Türk süsleme sanatları (tezhip, hat, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler sergileniyor.