25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Pazar yerleri tedbirler kapsamında ikinci kez...

Pazar yerleri tedbirler kapsamında ikinci kez açıldı

Haber Merkezi - 15 Mayıs 2021 Cumartesi - 16:41 Pazar yerleri tedbirler kapsamında ikinci kez açıldı

Denizli’de, tam kapanma uygulamasına rağmen semt pazarları ikinci kez kuruldu, vatandaşlar da bu bahaneyle evlerinden çıkma fırsatını buldu.

A- A+

Tam kapanma dönemi sürecinde, 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde 10.00 ile 17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açık olmasına yönelik genelgenin ardından, Denizli’de pazar yerleri bugün bir kez daha açıldı.

Vatandaşların yaş sebze ve meyve ile fide ihtiyaçlarını temin edebilmeleri amacıyla ikametlerine yürüme mesafesindeki en yakın pazar yerlerine gidip gelebilmelerine izin verildi. Pazar yerlerine girişler kontrollü noktalardan sağlandı. Pazar alanlarında oluşabilecek yoğunluğun önüne geçilmesi amacıyla pazarcı esnafının tezgahları arasındaki mesafeler artırıldı.

Geçtiğimiz hafta açılan Pazar yerlerinde sabah saatlerinde başlayan yoğunlukla tezgahlarda ürün kalmamıştı. Bu hafta öğle saatlerine kadar sakin geçen pazar yerlerinde vatandaşlar istediği ürüne rahatlıkla ulaşabildi. Sosyal mesafe kuralının ihlal edilmemesi için zabıta ekiplerince pazar yerlerinde denetimler gerçekleştirildi.

DENİZLİ (İHA)