19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Pandemi gölgesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı...

Pandemi gölgesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2020 Pazar - 12:07 Pandemi gölgesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

Denizli’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı, pandemi önlemleri nedeniyle kısıtlı katılım, çelenk koyma ve Şehitlik ziyaretiyle kutlandı.

A- A+

Anadolu topraklarının Türk ulusuna ait olduğunun belgesi Büyük Zafer, bu yıl kısıtlı katılımla kutlandı. İçişleri Bakanlığı genelgesi gereğince, kentteki tek tören valilik önündeki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Buradaki törene Vali Ali Fuat Atik, Garnizon ve 11. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtına Vali Atik, Garnizon Komutan Vekili Güven ve Başkan Zolan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından tören günün önemini belirten konuşmayla sona erdi.

Protokol üyeleri daha sonra Asri Mezarlık’taki Asker ve Polis şehitliklerini ziyaret etti. Burada Kur-an’ı Kerim tilaveti okundu, dua edildi. Protokol üyeleri, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.