07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Oryantiring yarışmasına katılan gençler madalya için...

Oryantiring yarışmasına katılan gençler madalya için mücadele etti

Haber Merkezi - 25 Mayıs 2022 Çarşamba - 14:14 Oryantiring yarışmasına katılan gençler madalya için mücadele etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen oryantiring yarışmasına katılan gençler, 3 kilometrelik parkurda 16 hedefe ulaşmak için mücadele etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gençlere özel oryantiring yarışması düzenledi. İncilipınar Parkı’nda düzenlenen yarışmaya 104 sporcu katılırken, gençler 3 kilometrelik parkurda 16 hedefe ulaşmak için mücadele etti.

Yarışmanın erkekler kategorisinde Denizli İl birincisi Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Kadir Seyit Tekin, ikinci Erbakır Fen Lisesi öğrencisi Asilcan Yaman, üçüncü Erbakır Fen Lisesi öğrencisi Mehmet Ertuğrul Şen, dördüncü Erbakır Fen Lisesi öğrencisi Enes İsanmaz oldu.

Kızlar kategorisinde ise Denizli il birincisi Merkezefendi İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elif Maşalı, ikinci Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi RümeysaKabaca, üçüncü Erbakır Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Alaybaşı, dördüncü Erbakır Fen Lisesi öğrencisi Eylül Aktaş oldu.

Haberin DevamıReklam

ÖDÜLLERİ BAŞKAN ZOLAN VERDİ

Yarışma sonunda düzenlenen ödül törenine katılarak gençlerle bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, oryantiringin fiziksel ve zihinsel beceri gerektiren bir doğa sporu olduğunu söyledi. Yarışmaya katılan öğrencileri tebrik eden Zolan, birçok dalda ücretsiz spor kursları düzenlediklerini belirterek gençlere mutlaka en az bir dalda spor yapmalarını tavsiye etti. Bir süre gençlerle sohbet eden Zolan daha sonra dereceye giren öğrencilerin madalya ve ödüllerini verdi.

ORYANTİRİNG NEDİR?

Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor dalıdır. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir