21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Ormanlar 38 noktadan ekipler ve komandolarla...

Ormanlar 38 noktadan ekipler ve komandolarla gözetleniyor

Haber Merkezi - 9 Ağustos 2021 Pazartesi - 15:14 Ormanlar 38 noktadan ekipler ve komandolarla gözetleniyor

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü, yangınlara karşı 100 kişilik ekiple 38 yerde bekleme noktaları oluştururken, devriyelere komandoların da destek verdiği bildirildi.

A- A+

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı ve düşük nem, orman yangınlarının tetikleyicilerinden olurken, yeni yangınların yaşanmaması için önlemler de artırılıyor. Buldan’ın Türlübey ve Tavas’ın Pınarlık mahallelerinde geniş alanları etkileyen orman yangınlarının ardından, İHA’lar ile ormanlık bölgeler kontrol ediliyor. Gözetleme kulelerine ilave olarak, orman sahalarında sivil ekipler ile asker devriye görevlendirildi.

38 NOKTA OLUŞTURULDU

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Ali İncel tarafından belirlenen 38 yerde, aralarında ilk yardım eğitimi alanların da bulunduğu 100 kişinin görev yaptığı bekleme noktaları oluşturuldu.

Haberin DevamıReklam

İHA’LAR İLE KONTROL

Ormanlık alanlarda devriye için 40 kişilik komando birliği de gece görüşlü dürbünler ile görev alırken, insansız hava aracı (İHA) ile de düzenli olarak alan taraması yapıldığı kaydedildi.

ESNAF ODASINDAN ARAÇ DESTEĞİ

Öte yandan, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince de sabotaj ve yangınları engellemek amacıyla araç ve personel tahsisi sağlandığı belirtildi.