Münazara yarışmasında gençler istedi, Başkan ödülü artırdı – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Münazara yarışmasında gençler istedi, Başkan ödülü...

Münazara yarışmasında gençler istedi, Başkan ödülü artırdı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Mart 2024 Pazartesi - 18:15Güncelleme: 4 Mart 2024 Pazartesi - 18:16
Münazara yarışmasında gençler istedi, Başkan ödülü artırdı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisinin düzenlediği 11. Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası sona erdi. 33 takımın fikirleriyle yarıştığı münazaranın finalini izleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dereceye giren takımlara ödüllerini verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin bu yıl 11’ncisini düzenlediği Denizli Liselerarası Geleneksel Münazara Turnuvası tamamlandı. 2 - 4 Mart tarihleri arasında düzenlenen turnuvanın finali Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Toplam 33 takımın katıldığı turnuvanın final programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Hükümet kazanma ihtimalinin çok az olduğu bir savaşta, savaşmak yerine pes etmeyi tercih ederdi” konulu final münazarasında Aydem Fen Lisesi, ErbakırFen Lisesi, Dostek Koleji ve Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi yarıştı.

DERECEYE GİREN TAKIMLAR

Jürinin değerlendirmesinde Aydem Fen Lisesi birinci olurken, Dostek Koleji ikinciliği, Erbakır Fen Lisesi üçüncülüğü ve Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi dördüncülüğü elde etti. En iyi konuşmacı ise Organize İşler Takımı’ndan Mustafa Görkem Akbay oldu.

ÖDÜLLER BAŞKAN ZOLAN’DAN

Başkan Zolan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, turnuvada yarışmış olmanın bile kazanmak anlamına geldiğini belirterek emek veren herkese teşekkür etti. Çok keyifli bir münazara izlediğini belirten Zolan, “Gençlerimizi bu şekilde kendilerini ifade ediyor olarak görmek bizleri mutlu ediyor. İnşallah sizler bizlerden daha başarılı olacaksınız. Başarılarınızla ülkemizi ve kendinizi daha da mutlu edeceksiniz. Sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Osman Zolan daha sonra dereceye giren takımlara ödüllerini verdi. Törende gençleri kırmayan Başkan Osman Zolan, ödül miktarlarını artırarak büyük alkış topladı.