29.11.2020, Pazar
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de muhteşem gece, 100. yılda tek yürek, tek ses olduk

Haber Merkezi - 23 Nisan 2020 Perşembe - 21:36 Denizli’de muhteşem gece, 100. yılda tek yürek, tek ses olduk

Denizli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coronavirüs salgını nedeniyle gündüz törensiz ve sessiz bir şekilde kutlandı. Ama Cumhuriyet için çarpan yürekler bu akşam tek ses oldu. Balkonlara çıkan binlerce kişi hep birlikte İstiklal Marşı ile 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

A- A+

Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tek vücut olan Türk milletinin omuz omuza verdiği mücadeleyle kurulan Cumhuriyet, son yıllarda törpülenmek istendi. Atatürk’e hakaretler edenler oldu, “reklam arası” diyenler çıktı. Ama tüm bunlara inat Türk ulusu bu akşam tek yürek, tek ses olup hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri olduğunu haykırdı.

Saat 21.00’de evlerinin balkonlarına, oturdukları sitenin bahçelerine çıkan on binler, önce Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu. Ardından ellerde bayraklarla coşku içinde İstiklal Marşı gür sesle söylendi.  Final 10. Yıl Marşı ile yapıldı.

Bu arada meşaleler yakıldı, havai fişekler patlatıldı ve araçlardan klakson sesleri yükseldi. Denizlililer, bu muhteşem görüntüsüyle Cumhuriyete, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun ilke ve devrimlerine bağlılığını hep birlikte haykırdı.