06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Minibüslerde unutulanlar hayrete düşürüyor

Minibüslerde unutulanlar hayrete düşürüyor

Haber Merkezi - 12 Eylül 2020 Cumartesi - 14:59 Minibüslerde unutulanlar hayrete düşürüyor

Gündelik yaşamda genellikle toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların unuttukları eşyalar duyanları hayrete düşürdü. Tekkeköy Minibüs Durağı Sorumlusu Kenan Çakmak, minibüslerde para kasası anahtarından tapuya kadar birçok eşya ve belgenin unutulduğunu bildirdi.

A- A+

Toplu taşıma araçları en çok eşya unutulan yerler olma özelliğini sürdürüyor. Bir anlık dalgınlık ve hızla araçtan inenler, araç uzaklaştıktan sonra “eyvah” çekiyor. Nedeni de bindikleri minibüs ya da belediye otobüsünde eşyasını unutması.Tablet, dizüstü bilgisayar, evdeki paraların konulduğu kasa anahtarı, ayakkabı, kontak anahtarı hemen akla gelenler.

Haberin DevamıReklam

 Eşyaların yüzde 98’inin gerçek sahiplerine teslim edildiğini belirten Tekkeköy Minibüs Durağı Sorumlusu Kenan Çakmak, “20 yıldır burada şoförlük yaptım. Halen de Tekkeköy’de minibüs durağının sorumlusu olarak görev yapıyoruz. Araç içlerinde çok sayıda malzeme unutuluyor. Bunlar arasında bebek ayakkabısının tek, evdeki para kasasının anahtarı, tapu, cüzdan, bilgisayar, cep telefonu, okul çantası sayabiliriz. Ancak vatandaşların duyarlı davranması neticesinde kayıp veya unutulan eşyaların yüzde 98’inin gerçek sahiplerine teslim edildiğini rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

DENİZLİ (İHA)