25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Lise mezunları ulaşımda 1 yıl daha...

Lise mezunları ulaşımda 1 yıl daha öğrenci kartı kullanabilecek

Haber Merkezi - 20 Nisan 2022 Çarşamba - 13:09 Lise mezunları ulaşımda 1 yıl daha öğrenci kartı kullanabilecek

Denizli’de, liseden mezun olan ve üniversite sınavına hazırlanan gençler, mezuniyetinden itibaren bir eğitim-öğretim yılı daha Denizli Öğrenci Kartı kullanabilecek.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Toplantıda, gündemin 42. maddesinde yer alan üniversiteye hazırlanan lise veya dengi okullardan mezun olan öğrencilerin mezuniyetinden itibaren 1 eğitim-öğretim yılı daha indirimli tarifedeki Denizli Öğrenci Kartı kullanabilmelerine imkan tanınması teklifi görüşüldü.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yazılı önergesiyle kabul edilen düzenlemeye göre, liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına hazırlanan gençler, mezuniyetinden itibaren bir eğitim-öğretim yılı daha Denizli Öğrenci Kartı öğrenci vizesi yaptırarak indirimli tarifeden yararlanabilecek.

Kararla 2020-2021 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrenciler de bu haktan faydalanabilecek. Söz konusu desteği kapsayan lise mezunlarının Denizli Öğrenci Kartı 25 Nisan Pazartesi gününden itibaren vize yapılmaya başlanacak.

Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan, konuyla ilgili açıklamasında, son sınıfta iken üniversite sınavına giren, ancak arzu ettikleri yere yerleşemeyen öğrencilerin bir yıl daha yoğun bir şekilde ders çalıştığını, gençlerin bunun için farklı yerlerden eğitim almaya devam ettiğini belirtti. Zolan, şunları kaydetti:

“Gençlerimiz öğrenci statülerinin sürmesini, ulaşımda Denizli Öğrenci Kartından yararlanabilmeyi arzu ediyorlardı. Yapmış olduğumuz değerlendirme sonucunda mezun olup üniversite sınavına giren ancak istedikleri bölüme yerleşemeyen gençlerimizin mezuniyetinden itibaren bir eğitim öğretim yılı daha öğrenci kartlarının geçerli olmasını ve öğrenci indiriminden yararlanmalarını istedik. İnşallah gençlerimize bir nebzede olsa katkı sağlayabilirsek kendimizi mutlu addederiz. Hayırlı olsun.”